Články / Články Dnes je 8. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Články

         A     A     A

Úmysly Celosvětové sítě modlitby s papežem na srpen

Pondělí, 31.7.2023
Krátké úvahy jezuitského teologa P. Pavla Ambrose

Pavel Ambros

Úmysl papeže: Za světový den mládeže – Modleme se, aby Světový den mládeže v Lisabonu pomohl mladým lidem znovu naplno žít evangelium a svědčit o něm v jejich vlastním životě.

„V těch dnech se Maria vydala na cestu a spěchala do jednoho judského města v horách.“ (Lk 1,39) Tak zní motto celosvětového setkání mládeže. Vidíme, že se ho účastní stále více mladých lidí. Obtíže putování nás zocelují: „Každý cestou naráží na potíže a pochybení, ale vždycky lze vstát a připojit se ke karavaně. Když člověk zůstane bez hnutí, hrozí, že se z něj stane socha jako z Lotovy ženy, která se proměnila v solný sloup, když se ohlížela zpět k Sodomě. Proto je třeba neustále putovat a hledět vpřed.“ (papež František) Můžeme se vydat na cestu s prosbou, aby nás Maria naučila spěchat k Ježíši: „Přijď, Pane Ježíši! Bůh je láska, říkám spolu se svatým Janem. Jsi Láska, která mne znovu zrodila, vyvolila, posvětila. Jsi Láska, která přichází! Můj Pane, říkám se svatým Tomášem, mé srdce tě očekává, mé srdce tě miluje! Dělej si se mnou, co chceš! Amen.“

Národní úmysl: Za dobrovolníky ve farnostech – Modleme se za všechny, kdo se aktivně podílejí na životě farních společenství, aby pro ně byla služba zdrojem radosti a pokoje.

Pomocníci jsou viditelní i neviditelní. O jednom z těch neviditelných vypráví jeden kněz. Dlouhou dobu chodil pravidelně za jedním nemocným. Vedli spolu stále znovu rozhovor na jedno téma. Nemocnému se zdálo, že jeho život jakožto nemocného je zbytečný a neplodný. Kněz mu však uváděl příklad: „Je krásné vidět, když mladé a nadšené duše vstupují do přísných řádů, aby tam sloužily svými oběťmi Bohu k záchraně celého světa.“ Jednou mu nemocný řekl vtipně: „I mne poslal Bůh jakoby k trapistům, do tak přísného řádu, že nesmím z cely ani vycházet.“ A kněz, který mu nosil svaté přijímání, mu odpověděl: „Proto také s vámi počítám, hledám někoho, kdo by mi vymodlil obrácení několika osob v mé farnosti.“ Našel neviditelného dobrovolníka – misionáře. Prosme i za neviditelné dobrovolníky, kteří nejsou vidět nikde na plakátech.

Více informací o Apoštolátu modlitby naleznete ZDE.

Videoposelství papeže Františka k modlitebním úmyslům můžete shlédnout ZDE.

8


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.12.2023 Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem
30.11.2023 Úmysly Celosvětové sítě modlitby s papežem na prosinec
8.11.2023 Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem
31.10.2023 Úmysly Celosvětové sítě modlitby s papežem na listopad
5.10.2023 Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežemNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil