Články / Aktuality Dnes je 8. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Festival katolické mládeže v Kyrgyzstánu

Pondělí, 25.9.2023
Kyrgyzstán. Ve dnech od 13. do 21. srpna se na břehu jezera Issyk-Kul sešla katolická mládež z celého Kyrgyzstánu, aby se zúčastnila II. festivalu katolické mládeže, který organizovali jezuité.


„Vystoupali jsme na hory, plavili se na malé lodi, hodně zpívali, večer jsme se scházeli ke společné modlitbě, a co je nejdůležitější, cítili jsme se jako rodina, což je obzvlášť cenné, protože letos byl náš festival věnován tématu Domov,“ vzpomíná Kamila Osmonalieva.

Festival, který trval osm dní, přilákal spoustu návštěvníků, kterými byli nejen katolíci, ale i pravoslavní křesťané a muslimové. Téma konference znělo: Domov, kde žije láska. Mladí lidé mimo jiné pracovali ve skupinách a sdíleli to, co měli na mysli a na srdci.

Otec Rafał Bulowski SJ popisuje další průběh: „Jeden z večerů jsme měli bohoslužbu. Sešli jsme se v tradiční kyrgyzské jurtě, abychom se poklonili Ježíši v Nejsvětější svátosti. Adorace probíhala většinou v tichu, občas zazněla kytara zvoucí všechny ke zpěvu. Při adoraci mohli všichni, kdo chtěli, přijmout svátost smíření.

V závěru festivalu účastníci odcestovali do města Karakol, kde se zapojili do hry se spoustou náročných a napínavých úkolů. Týmy soutěžily v obratnosti, vytrvalosti, inteligenci a erudici. Festival zakončila dvouhodinová plavba po jezeře.“

„Díky úžasné atmosféře, která během festivalu panovala, jsem si uvědomila, že Bůh je dům, kde žije láska,“ řekla po setkání Kamila Osmonalieva.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Kyrgyzstan.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.6.2022 Katholikentag ve Stuttgartu
25.8.2021 Týden sebepoznávání pro mladé
22.10.2020 Letní duchovní cvičení pro mladé v Chorvatsku
6.8.2018 Čeští novicové se zúčastnili rytířského tábora v Budkovicích
12.7.2013 Další ročník rytířských táborů se úspěšně rozběhlNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil