Články / Aktuality Dnes je 28. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Festival katolické mládeže v Kyrgyzstánu

Pondělí, 25.9.2023
Kyrgyzstán. Ve dnech od 13. do 21. srpna se na břehu jezera Issyk-Kul sešla katolická mládež z celého Kyrgyzstánu, aby se zúčastnila II. festivalu katolické mládeže, který organizovali jezuité.


„Vystoupali jsme na hory, plavili se na malé lodi, hodně zpívali, večer jsme se scházeli ke společné modlitbě, a co je nejdůležitější, cítili jsme se jako rodina, což je obzvlášť cenné, protože letos byl náš festival věnován tématu Domov,“ vzpomíná Kamila Osmonalieva.

Festival, který trval osm dní, přilákal spoustu návštěvníků, kterými byli nejen katolíci, ale i pravoslavní křesťané a muslimové. Téma konference znělo: Domov, kde žije láska. Mladí lidé mimo jiné pracovali ve skupinách a sdíleli to, co měli na mysli a na srdci.

Otec Rafał Bulowski SJ popisuje další průběh: „Jeden z večerů jsme měli bohoslužbu. Sešli jsme se v tradiční kyrgyzské jurtě, abychom se poklonili Ježíši v Nejsvětější svátosti. Adorace probíhala většinou v tichu, občas zazněla kytara zvoucí všechny ke zpěvu. Při adoraci mohli všichni, kdo chtěli, přijmout svátost smíření.

V závěru festivalu účastníci odcestovali do města Karakol, kde se zapojili do hry se spoustou náročných a napínavých úkolů. Týmy soutěžily v obratnosti, vytrvalosti, inteligenci a erudici. Festival zakončila dvouhodinová plavba po jezeře.“

„Díky úžasné atmosféře, která během festivalu panovala, jsem si uvědomila, že Bůh je dům, kde žije láska,“ řekla po setkání Kamila Osmonalieva.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Kyrgyzstan.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.5.2024 Formace rytířů
27.3.2024 Jezuitský hotel v obci Dobogókő
9.6.2022 Katholikentag ve Stuttgartu
25.8.2021 Týden sebepoznávání pro mladé
22.10.2020 Letní duchovní cvičení pro mladé v ChorvatskuNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Uvedení do vnitřní modlitby a kontemplace


Svatá Pavlína, legenda a skutečnost


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil