Články / Aktuality Dnes je 19. 6. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Školní rok v Evropských školách začal duchovními impulzy

Středa, 13.12.2023
Brusel. Posláním Evropských škol v Bruselu je poskytovat vícejazyčné a multikulturní vzdělávání dětem v mateřských, základních a středních školách. Toto poslání se letos v září s novým elánem projevilo v šesti bruselských Evropských školách.


Každý nový školní rok začíná pro učitele katolického náboženství v Evropských školách shromážděním, na které jsou učitelé pozváni, aby si vyměnili nápady a naplánovali společné aktivity. Shromáždění se konalo v Kapli pro Evropu (Chapelle de l'Europe), kde obvykle probíhají setkání učitelů.

Tradiční mší svatou na první říjnovou sobotu byl zahájen školní rok pro žáky a jejich rodiče, kteří jsou prvními a hlavními vychovateli víry svých dětí a které se školy snaží doprovázet v jejich zodpovědnosti za předávání víry. Bohoslužba byla slavena v kostele Notre Dame des Grâces du Chant d'Oiseau a zúčastnilo se jí více než pět set padesát žáků všech věkových kategorií a jejich rodičů.

Na prvním setkání ve Foyer Catholique Européen 24. října měli učitelé příležitost setkat se s otcem Daliborem Renićem SJ, který je novým prezidentem Konference evropských provinciálů. S tím spojená výměna zkušeností a prezentace položily základy slibné spolupráce.

Spiritualita nabyla svého plného významu na první duchovní obnově tohoto roku pro učitele, která se konala u benediktinek v Rixensartu. Od 18. do 19. září mělo šestnáct učitelů možnost těžit ze slov otce Dalibora o zakoušení Boha a zkušenosti modlitby. Program, který spojoval přijímání impulzů, osobní meditaci a skupinové diskuze, vybízel k hluboké reflexi.

Společná eucharistie a nešpory zpívané se sestrami pomohly upevnit duchovní pouto. Společenský večer u belgického trapistického piva byl příležitostí k vypracování projektů pro tým a pro výuku náboženství v Evropských školách, byl zpečetěním okamžiků sdílení a pohostinnosti mezi učiteli.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Belgium.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.6.2024 Sto padesáté výročí Univerzity svatého Josefa v Bejrútu
3.6.2024 Jezuitský týden v Bruselu
23.5.2024 Nové uspořádání Papežské gregoriánské univerzity
21.5.2024 Nemusíte věřit v mariánská zjevení. Ale já ano
25.3.2024 Univerzitní kaplani se sešli na MaltěNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za všechny, kdo jsou na útěku ze své vlasti
Modleme se, aby ti, kdo prchají před válkou nebo hladem a jsou nuceni podnikat cesty plné nebezpečí a násilí, našli v hostitelských zemích laskavé přijetí a nové životní příležitosti.

Národní úmysl
Za volby do Evropského parlamentu
Modleme se, aby poslanci zvolení do Evropského parlamentu respektovali přirozený řád vepsaný Bohem do stvoření a usilovali o opravdovou spravedlnost.

více »

Nejbližší akce

Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil