Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Školní rok v Evropských školách začal duchovními impulzy

Středa, 13.12.2023
Brusel. Posláním Evropských škol v Bruselu je poskytovat vícejazyčné a multikulturní vzdělávání dětem v mateřských, základních a středních školách. Toto poslání se letos v září s novým elánem projevilo v šesti bruselských Evropských školách.


Každý nový školní rok začíná pro učitele katolického náboženství v Evropských školách shromážděním, na které jsou učitelé pozváni, aby si vyměnili nápady a naplánovali společné aktivity. Shromáždění se konalo v Kapli pro Evropu (Chapelle de l'Europe), kde obvykle probíhají setkání učitelů.

Tradiční mší svatou na první říjnovou sobotu byl zahájen školní rok pro žáky a jejich rodiče, kteří jsou prvními a hlavními vychovateli víry svých dětí a které se školy snaží doprovázet v jejich zodpovědnosti za předávání víry. Bohoslužba byla slavena v kostele Notre Dame des Grâces du Chant d'Oiseau a zúčastnilo se jí více než pět set padesát žáků všech věkových kategorií a jejich rodičů.

Na prvním setkání ve Foyer Catholique Européen 24. října měli učitelé příležitost setkat se s otcem Daliborem Renićem SJ, který je novým prezidentem Konference evropských provinciálů. S tím spojená výměna zkušeností a prezentace položily základy slibné spolupráce.

Spiritualita nabyla svého plného významu na první duchovní obnově tohoto roku pro učitele, která se konala u benediktinek v Rixensartu. Od 18. do 19. září mělo šestnáct učitelů možnost těžit ze slov otce Dalibora o zakoušení Boha a zkušenosti modlitby. Program, který spojoval přijímání impulzů, osobní meditaci a skupinové diskuze, vybízel k hluboké reflexi.

Společná eucharistie a nešpory zpívané se sestrami pomohly upevnit duchovní pouto. Společenský večer u belgického trapistického piva byl příležitostí k vypracování projektů pro tým a pro výuku náboženství v Evropských školách, byl zpečetěním okamžiků sdílení a pohostinnosti mezi učiteli.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Belgium.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
25.3.2024 Univerzitní kaplani se sešli na Maltě
18.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
14.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
6.3.2024 Nová jezuitská škola v Marseille
8.2.2024 Pařížské Centre Sèvres má nový názevNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil