Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Nová jezuitská škola v Marseille

Středa, 6.3.2024
Marseille. Základní kámen školy Loyola-Marseille (Loyola-Marseille College) byl položen 20. února, což vyjadřovalo symbolický počátek tohoto projektu, který byl zahájen v červenci 2023. Otevření školy je plánováno na začátek školního roku 2025. Postupně přivítá pět set studentů ze sousedních okresů.


Loyola Marseille College
bude šestnáctým jezuitským vzdělávacím zařízením ve Francii. Tento inovativní a ambiciózní projekt ve spolupráci s marseilleskou diecézí podporují vzdělávací sdružení Ignáce z Loyoly, Tovaryšstvo Ježíšovo a École de Provence, kterou založili jezuité v roce 1873.

Škola se bude nacházet na ulici Vintimille v patnáctém marseilleském obvodu. Tato rychle se měnící čtvrť brzy přijme dalších třicet tisíc obyvatel. Nabídne dostupné bydlení obyvatelům s průměrnými příjmy a bude zahrnovat třicet procent sociálního bydlení.

Sjednocující projekt

Loyola-Marseille College je významným projektem Tovaryšstva Ježíšova, které se od svého počátku zabývá vzdělávací misí. Náklady projektu činí 19,5 milionů eur, z devadesáti procent jsou financovány soukromými fondy vzdělávacích nadací. Rada departementu Bouches-du-Rhône přispívá částkou 1,5 milionu eur.

Klíčové parametry: pět set studentů, rozpočet 19,5 milionů eur, 4 200 m² plochy, 24 měsíců práce.

Vyhlašuje se výzva k poskytnutí darů ve výši 2,5 milionu eur od obyvatel Marseille a všech, kteří chtějí podpořit tento pro město důležitý projekt.

Projekt těží z úzké spolupráce s veřejnými orgány (radou departementu, radnicí, Euroméditerranée), diecézí Marseille a ředitelstvím katolického vzdělávání. Všichni sdílejí přání úspěchu tohoto projektu věnovaného mladým a rodinám, zejména těm s nižšími příjmy.

Sociální diverzita je základním kamenem projektu

Touto novou vysokou školou se Tovaryšstvo Ježíšovo a École de Provence chtějí podělit o kvalitu své vzdělávací nabídky s mladými obyvateli Marseille z rodin žijících v severních částech města a podporovat sociální rozmanitost a rozmanitost původu studentů.

Školné se bude určovat na základě příjmu jako ve všech jezuitských školách ve Francii. Při registraci by školné nemělo být překážkou. Vznikne fond solidarity, který umožní méně majetným rodinám přihlásit své děti.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / France.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
25.3.2024 Univerzitní kaplani se sešli na Maltě
18.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
14.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
8.2.2024 Pařížské Centre Sèvres má nový název
29.1.2024 Setkání Sítě španělských školNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil