Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Jezuitský hotel v obci Dobogókő

Středa, 27.3.2024
Dobogókő. Hotelové a konferenční centrum Cardoner bylo otevřeno v maďarské vesnici Dobogókő, padesát kilometrů od Budapešti, na konci roku 2023. Čtyřhvězdičkový hotel má padesát osm pokojů s lůžky až pro sto třicet hostů. Hotel, který vlastní maďarští jezuité, není apoštolským dílem, ale výdělečnou investicí, jejíž prostředky podpoří exerciční dům Manresa a romskou misi ve vesnici Arló v severním Maďarsku.


Budova, která byla zrekonstruována na podzim 2023, je ve vlastnictví maďarské provincie od roku 1993. Vzhledem k tomu, že Dům duchovní formace Manresa v Budapešti, který byl v roce 1950 zkonfiskován komunistickým režimem, bylo obtížné po změně režimu v roce 1990 dostat zpět, provincie získala jako náhradní nemovitost areál Dobogókő. V posledních desetiletích byl využíván jako místo ubytování, často se slevami na podporu křesťanských aktivit, což bylo užitečné zejména pro ty, kteří se podíleli na reorganizaci maďarské církve v devadesátých letech dvacátého století.

Hotel se nachází v srdci pohoří Piliš s četnými turistickými a cyklistickými stezkami a je určen pro aktivní turisty a v sezóně především pro individuální hosty. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že je blízko Budapešti, jsou zde dobré podmínky pro předsezónní a posezónní rezervace na teambuildingová školení a konference pro společnosti sídlící v hlavním městě. Například se zde bude konat výroční setkání Sítě evropských jezuitských komunikací mezi 6. a 9. květnem.

Přestože hotel není zaměřen na náboženskou cílovou skupinu, provincie považuje za důležité propagovat jezuitskou etiku jak v jeho image, tak v jeho provozu. To se odráží nejen v mozaice zakladatele Tovaryšstva u vchodu do jedné z budov nebo v meditační místnosti s krásným panoramatickým výhledem na starobylý hotelový park, který napomáhá ke kontemplaci. Kromě toho je posláním hotelu vytvářet srdečné prostředí, ve kterém lze organizovat akce a programy a kde personál pracuje s citem pro kvalitu a sofistikovanost.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Hungary.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
25.9.2023 Festival katolické mládeže v Kyrgyzstánu
9.6.2022 Katholikentag ve Stuttgartu
25.8.2021 Týden sebepoznávání pro mladé
22.10.2020 Letní duchovní cvičení pro mladé v Chorvatsku
6.8.2018 Čeští novicové se zúčastnili rytířského tábora v BudkovicíchNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil