Články / Aktuality Dnes je 13. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Svatojánské slavnosti počtvrté

Čtvrtek, 14.4.2011
Praha. V pořadí již čtvrté Svatojánské slavnosti na Karlově náměstí se budou konat již za měsíc, v sobotu 14. května. Akci pořádá duchovní správa při kostele sv. Ignáce a občanské sdružení Divadlo VJečné včele s herečkou Janou Radojčić.


Multikulturní festival začne v 10 hodin slavnostním průvodem doprovázeným mažoretkami z Prague Golden Majorettes od kostela svatého Ignáce k pódiu na Karlově náměstí. Během dne budou na tomto místě divadelní představení a hudební produkce. Zahraje řada kapel mnoha žánrů, mimo jiné jazzový Bridge Band, romská kapela Pharamis, slovenská folklórní Limbora, vietnamská skupina Dráček nebo mladé seskupení Juicy Freak. Židovské písně v jidiš zazní v provedení Hanky Frejky a pestrost vystupujících završí Vokalklub, složený z nevidomých hudebníků a zpěváků.

Souběžně s tímto programem bude možné využít tvořivé dílny pro děti i rodiče, soutěže, pouťové atrakce. Nebude chybět občerstvení, ukázky mezinárodní kuchyně a řada stánků se suvenýry a různými pamlsky.

Program se chystá také v kostele sv. Ignáce, kde ráno v 9.30 proběhne krátká modlitba s chorálními gregoriánskými zpěvy ke cti sv. Jana Nepomuckého a večer bohoslužba, na kterou naváže koncert skupiny Šarbilach.

Pozoruhodné představení je připraveno pro děti v Družinské kapli. Lukáš Hejlík, známý některým divákům ze seriálu Ošklivka Katka, předvede scénické čtení z cyklu LiStOVáNí nazvané Komisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti. V rámci tohoto projektu představuje Hejlík každý měsíc nový titul, a to během jedné hodiny za použití různých rekvizit, kostýmů a hudby.

(jar)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.5.2014 Již sedmý ročník Svatojánské poutě se blíží
15.5.2013 Karlovo náměstí již pošesté ožije Svatojánskou poutí
18.5.2012 Pátá Svatojánská pouť je už za dveřmi
28.6.2011 Společenství u pražského jezuitského kostela zakončilo školní rok
11.5.2011 Svatojánská pouť na Karlově náměstí se blížíNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil