Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Druhá konference o projektu Klatovské katakomby 2010

Pondělí, 29.8.2011
Klatovy. V minulosti jsme již čtenáře informovali o projektu Klatovské katakomby 2010, jež se zabývá revitalizací a celkovou rekonstrukcí prostoru klatovských katakomb. V nich našlo v minulosti svůj poslední odpočinek i několik členů jezuitského řádu. V pořadí již druhá konference, tentokrát naplánovaná na sobotu 3. září, představí tento chvályhodný počin, který se již blíží svému dokončení.


Konference se bude opět konat ve společenském sále Městské knihovny v Klatovech a začne v 9 hodin úvodním příspěvkem ing. Václava Chrousta, který se jako předseda občanského sdružení Klatovské katakomby o celý projekt nesmírnou měrou zasloužil. Kromě jiného se pokusí veřejnost přesvědčit, že klatovské katakomby jsou opravdovým evropským unikátem.

Na konferenci dále vystoupí historička doc. Ivana Čornejová, která svým příspěvkem „spojí“ katakomby a jezuitský řád, dr. Kateřina Bobková Valentová přiblíží posluchačům životy lidí, jež byli v prostorách katakomb pochováni a nakonec dr. Karel Černý ve své přednášce shrne vztah jezuitů k medicíně a přírodní filosofii.

O klatovských katakombách se nebude jen odborně teoreticky hovořit, ale samotné katakomby budou taktéž součástí celého programu. Před obědem zde totiž vystoupí Kolegium pro duchovní hudbu pod vedením Mgr. Víta Aschenbrennera a od půl dvanácté si budou moci návštěvníci prohlédnout samotné zrestaurované katakomby. Jak upozorňují organizátoři konference, půjde o „poslední příležitost navštívit katakomby ještě bez vitrín a exponátů a nechat na sebe působit genia loci barokního prostoru.“

Nad celou akcí drží opět patronát plzeňský biskup František Radkovský, starosta města Klatov Rudolf Salvetr a jezuitský provinciál František Hylmar.


Veškeré další informace včetně podrobného programu celé konference jsou k nalezení na webových stránkách www.katakomby.cz nebo na adresu www.klatovskekatakomby2010.cz.

(spa)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
24.4.2019 Barokní jezuitské Klatovy 2019
25.4.2018 Dvanáctý ročník Barokních jezuitských Klatov
1.5.2017 Barokní jezuitské Klatovy již pojedenácté
13.4.2017 V Klatovech se bude diskutovat o duchovním i světském cestování
26.4.2016 Ohlédnutí za jubilejním ročníkem Barokních jezuitských KlatovNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil