Vánoční svátky v kostelích spravovaných jezuity

19.12.2019 

Radostná atmosféra vánočních svátků bývá umocněna slavnostními bohoslužbami a také dalším programem. Tak je tomu i v kostelích plně či dílem spravovaných Tovaryšstvem.


Na Velehradě se 26. prosince v 16.30 hodin v bazilice uskuteční Svatoštěpánský koncert Hradišťanu a Spirituál kvintetu. Je benefiční a výtěžek z něho poslouží na pořízení pamětní desky na Akci K, při níž došlo v roce 1950 k násilné likvidaci klášterů a řeholních řádů v Československu. Tříkrálový koncert je připraven na 5. ledna od 16.30 hodin, rovněž v bazilice. Hrát bude cimbálová muzika Cifra a zpívat pěvecký sbor Viva la musica.

Hostýnská bazilika zve 28. prosince v 15.30 hodin na koncert cimbálové muziky Bukovina, ženského sboru Jaderničky, dětí z Malé Rusavy a Valašského souboru písní a tanců Rusava s názvem „V Betlémě se svítí“. Poslední den v roce po poledni můžeme zhlédnout živý betlém před bazilikou v podání Souboru písní a tanců Javořina z Rožnova pod Radhoštěm. Novoroční koncert Štěpána Raka zazní 1. ledna ve 13.40 hodin.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně můžeme vyslechnout 26. prosince od 16 hodin Českou mši vánoční „Hej, mistře“ od Jakuba Jana Ryby v podání Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská, Orchestru katedrály a sólistů.

V pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora si bude možné ve dnech 25. až 30. prosince prohlédnout unikátní vláčky poháněné párou z první třetiny dvacátého století ze sbírky Roberta Huga.


Zdroj: Farnost Velehrad a Hostýn. Akademická farnost Nejsv. Salvátora.
Foto: JCEP.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2020 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.