Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020

8.1.2020 

Je vám mezi osmnácti a třiceti pěti lety? Chtěli byste smysluplně strávit dobu od 1. do 9. srpna mezi mládeží, jezuity a jejich přáteli z různých zemí? Jste připraveni opustit obvyklé pohodlí a vyzkoušet své schopnosti v praktických experimentech? Máte rádi putování, spiritualitu svatého Ignáce, charitativní dílo, umění nebo ekologii? Mluvíte anglicky? Pokud jsou vaše odpovědi ano, zbývá jen seznámit se s podrobnostmi o Magis Europe 2020, který se bude konat v Maďarsku, a zaregistrovat se v období od 1. března do 15. května. Můžete to udělat prostřednictvím nového webu magis.jesuits.eu, kde najdete všechny podrobnosti setkání.


V ignaciánské spiritualitě znamená „magis“ snahu najít to, co je v souladu s Boží vůlí a větší Boží slávou. S touto myšlenkou má nadcházející událost, která probíhá již více než dvě desetiletí, dvě části: ignaciánské experimenty a závěrečné setkání. Během experimentů budete povzbuzováni, abyste sami sebe, ostatní a Boha prožívali novým způsobem. Ocitnete se v neobvyklých situacích a pravděpodobně si uvědomíte, že týmová práce je nezbytná, navážete přátelství s lidmi z různých zemí a objevíte, že všichni patříme do jednoho mezinárodního společenství lidí. To se projevuje také výběrem míst konání experimentů: Kromě Maďarska vítají účastníky také sousední Slovensko, Rakousko a Rumunsko, všichni se na závěr sejdou v Miskolci v severním Maďarsku.

Ústředním tématem Magis 2020 bude eucharistie a heslem „Jsi můj chléb, můj život, moje láska“. Měsíc po Magis se bude v maďarské Budapešti konat padesátý druhý mezinárodní eucharistický kongres, což inspirovalo volbu letošního zaměření. K tomu přispěla i první univerzální apoštolská preference jezuitů, kterou je „ukázat cestu k Bohu“. Magis usiluje o to, aby do hloubky prozkoumal eucharistickou stránku ignaciánské spirituality prostřednictvím pilířů denního harmonogramu s ranními modlitbami, poledním nebo večerným zpytováním svědomí a se mší svatou, prostřednictvím experimentů a práce ve skupinách.

Ačkoli se srpen může zdát ještě daleko, je třeba se včas zaregistrovat. Rovněž nový web už stojí za prohlížení. Jeho cílem bylo vytvořit online platformu, kde můžete získat představu o tom, co vás čeká, pokud se rozhodnete věnovat jeden týden v létě na Magis Europe 2020. Ať už si vyberete duchovní cvičení v horách na jihu Maďarska; pouť ve stopách papeže Františka do slavné svatyně v Rumunsku, kde žili Maďaři; cestu na kole kolem jezera Balaton s duchovním programem; evangelizaci ve slovenských dřevěných kostelích; učení se angličtině zábavnou formou s podtextem ignaciánské spirituality; strávit jeden týden jako jezuita - cílem je vždy to stejné: najít způsoby, jak maximálně využít to nejlepší ze sebe i z druhých a proměnit to ve větší slávu našeho společného Boha.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2021 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.