Evropský Magis 2020 bude o rok později

5.5.2020 

Před měsícem byli maďarští jezuité a jejich přátelé plní naděje, že se Evropský Magis 2020 uskuteční navzdory pandemii koronaviru. Přestože se situace začíná pomalu zlepšovat, centrální tým Magis 2020 se v souladu s vedoucími experimentů rozhodl setkání odložit.


Toto rozhodnutí má mnoho důvodů, mezi něž patří například obavy z cestování do zahraničí a nejistota ohledně hromadných akcí. Jedním z rozhodujících důvodů je to, že papež František nedávno změnil data největších mezinárodních shromáždění katolíků. Světový den mládeže se místo roku 2022 uskuteční až roku 2023 a Mezinárodní eucharistický kongres 2020 bude odložen o rok. Evropský Magis 2020 měl být také zaměřen na eucharistii. Toto společné téma tedy bude realizováno v létě příštího roku 2021. Zachovány budou i naplánované experimenty v sousedních zemích.

Aby se neztratil kontakt s touto aktivitou, letos v srpnu se bude konat náhradní on-line setkání, o kterém budete včas informováni.

Pokud jde o přihlašování, registrace na Evropský Magis 2020 dále není možná. Ti, kdo již zaplatili poplatek, obdrží podrobný dopis ohledně vrácení peněz. Registrace provedené v tomto roce však budou platné i pro příští rok, takže nebude nutné znovu absolvovat celý proces. Pořadatelé včas oznámí zahájení nového registračního procesu, bude to někdy na začátku roku 2021. Pro ty, kteří již jsou přihlášeni, stačí jen potvrdit svůj záměr účastnit se Evropského Magisu.

V případě dotazů se můžete obrátit na centrální tým, e-mail: hello@magis.jesuits.eu. Nejnovější zprávy najdete na webových stránkách Magis a na Facebooku.


Zdroj/Foto: Magis Europe 2020.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2020 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.