Portugalská organizace vyslala dobrovolníky na misie

11.11.2021 

Portugalsko. V září a říjnu vyslala ignaciánská nevládní organizace „Laici pro rozvoj“ devět nových dobrovolníků na misie do Angoly, Svatého Tomáše a Princova ostrova a Portugalska. Mezi dobrovolníky je i jedna osoba, která obnovila své poslání na další rok. Po roce poznamenaném pandemií, kdy nebylo možné, aby všechny misie fungovaly, zažívá misijní cyklus 2021/2022 obvyklý způsob vysílání mladých lidí, kteří budou v komunitě a na dobrovolné bázi po dobu jednoho roku vykonávat službu rozvoje a sociální podpory.


Mše svatá s vysláním a požehnáním těchto nových dobrovolníků na misii se slavila začátkem září v kostele svatého Jana de Brito.

Noví dobrovolníci, kteří pocházejí z různých koutů republiky, prošli výcvikovým programem vypracovaným samotnou organizací, a to v oblastech dobrovolnictví, rozvoje, duchovního života a komunity. V závěrečné fázi měli školení o rozvojových projektech, ve kterých budou pracovat.

Různými událostmi a životními příběhy se všichni cítí motivováni k tomu, aby zasvětili příští rok svého života službě a podpoře lidského rozvoje a zpřístupnili své znalosti ostatním, a přispěli tak k rozvoji místních komunit.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Portugal.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2022 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.