Když je církev domovem pro všechny

15.11.2021 

Řím. V římské farnosti San Saba pokračují setkání nazvaná „Církev – domov pro všechny“. Stojí za nimi touha oslovit a přijmout bez podmínek každého: laika i řeholníka, starého i mladého, homosexuála i heterosexuála, svobodného i ženatého, druha i rozvedeného. Schůzka je každý třetí čtvrtek v měsíci ve 20.30 hodin ve farnosti San Saba. První setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 21. října.


Tématem letošních setkání bude bratrství. „Jsme přesvědčeni, že Duch nám vnukne, jak můžeme být stále inkluzivnějším společenstvím,“ vysvětluje farář P. Sergio Cavicchia SJ.

Projekt započal před osmi lety a v období pandemie pokračoval online, ale nikdy nebyl přerušen, což pomáhá zejména těm, kteří nejsou obeznámeni s Božím slovem a modlitbou. Setkání trvalo dvě hodiny. „Přiměřené množství času na vyslechnutí komentáře k evangeliu, na modlitbu a sdílení,“ vysvětluje P. Cavicchia. „Zrovna v loňském roce jeden člověk požádal, zda by mohl dostat prostor v tomto vzácném okamžiku sdílení,“ vypráví P. Sergio. „Je to nejsilnější okamžik, kdy má člověk možnost hlubokého rozhovoru s ostatními, což je velmi obohacující, a proto jsme napjatě čekali.“

Lidé, kteří pocházejí z různých částí města, „nás znali z jiných zkušeností nebo o nás slyšeli. Separovaní, rozvedení, homosexuální věřící, kteří nechodí do kostela, ale jsou otevření otázkám o Bohu a přejí si nalézt způsob, jak se s ním setkat“.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2022 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.