Film o pouti a cestě do vlastního nitra

7.3.2022 

Maďarsko. V rámci Ignaciánského roku se všem jezuitským institucím nabízí dokumentární film o putování po Ignaciánské poutní trase.


Maďarský režisér Férenc Tolvaly sledoval čtyři mladé poutníky na sedm set kilometrů dlouhé trase mezi Loyolou a Manresou v severním Španělsku. Doprovázel je ředitel kanceláře této poutní trasy P. José Lluís Iriberri SJ. Film nabízí nádherné obrazy přírody, podmanivou hudbu a působivé svědectví.

Čtyři poutníci kráčeli po stopách svatého Ignáce z Loyoly a procházeli právě těmi místy, která zakladatel jezuitů navštívil přesně před pěti sty lety. Tato cesta hrála podstatnou roli v přeměně bývalého vojáka a dvořana hledajícího slávu v duchovního mistra.

Ignaciánská poutní trasa je nejen putováním v běžném slova smyslu, ale také cestou do vlastního nitra. Zve poutníky k zamyšlení nad skutečným dobrodružstvím života, když hledají cestu, která jim umožní znovu objevit sami sebe. Tento devadesátiminutový dokument, natočený na místech s bohatou historií, podává citlivý osobní příběh o tom, jak se z pouti může stát cesta, která změní život. Film je poselstvím pro ty, kdo hledají sami sebe, i pro ty, kdo hledají Boha. Hovoří k angažovaným křesťanům i k těm, kteří chtějí prohloubit svůj duchovní život, bez ohledu na věk, pohlaví, či dokonce náboženství.

Díky dohodě mezi producenty, maďarskými jezuity, kteří se na přípravě filmu podíleli, a generální kurií je dokument k dispozici jezuitským provinciím a institucím napojeným na Tovaryšstvo, ale pouze v rámci těchto institucí. Je zapotřebí, aby odpovědná osoba požádala o digitální přenos a přijala podmínky použití.

Krátká ukázka filmu a odkaz ke stažení v angličtině, francouzštině, španělštině a maďarštině je na níže uvedeném odkazu.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

8

Alena Rousová

Copyright © 2003-2022 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.