V maškarním kostýmu na podporu misie

17.5.2023 

Londýn. Dne 23. dubna se P. Patrick Magro SJ a čtyři další Malťané - Sarah Meli, Andrew Meli, Lisa Muscat a Francesca Montalto - pustili do 42,2 kilometrů dlouhého londýnského maratonu, aby získali finanční prostředky pro práci Jesuit Missions United Kingdom se zaměřením na vzdělávací projekty v Jižním Súdánu.


Kaplan maltské univerzity otec Patrick proběhl celou trasu v poměrně rozměrném kostýmu Womble, který představuje maskota maratonského týmu Jesuit Missions, aby upoutal pozornost na toto dílo. „Uběhnout celou vzdálenost v šestikilogramovém kostýmu vyžaduje odvahu a vytrvalost, ale Jesuit Missions United Kingdom vždy sponzoruje velmi užitečné projekty a já jsem opravdu rád, že jsem mohl přispět při maratonu během v takovém obleku! Bylo to náročné, ale stálo to za to! Nejzajímavějším aspektem bylo povědomí, které jsme vytvořili. The Wombles je v Anglii velmi populární televizní seriál a kostým je ikonický: každý se rád nechá vyfotit s Wombles. To sice zpomaluje tempo, ale dává příležitost informovat o tom, čeho má bylo dosaženo díky práci jezuitů,“ zdůraznil P. Patrick.

Jedním z hlavních cílů letošního maratonu byla podpora vzdělávání v Jižním Súdánu, nejmladší a nejchudší zemi světa. V Jižním Súdánu pouze polovina učitelů dokončila střední školu. Školní infrastruktura je špatná a mnoho studentů se učí v nevyhovujících prostorách.

Bývalý rektor St Aloysius College po dobu deseti let, bývalý jezuitský provinciál a v současnosti kaplan na maltské univerzitě, který také provozuje jezuitskou rezidenci Dar Manwel Magri, která se v posledních letech změnila na kontaktní centrum pro univerzitní studenty a další mladé lidi, otec Patrick je opravdu vděčný všem, kteří tuto věc podpořili. „Zatím jsme vybrali 13 000 €. Ale závod pokračuje.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / United Kingdom.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2024 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.