Animovaný film Arrupe v Japonsku

2.10.2023 

Krátký animovaný film „Arrupe v Japonsku“ vznikl ve spolupráci mezi Jezuitskou konferencí Asie a Tichomoří, katedrou digitálního umění a počítačové animace Ateneo de Naga University a Elisabeth University of Music v Hirošimě.


Mladý španělský jezuita je vyslán na misii do Japonska, kde zažívá události, které ovlivní zbytek jeho života.

Film přibližuje raná léta P. Pedra Arrupeho SJ, který se později stal generálním představeným jezuitů, když byl před druhou světovou válkou jako mladý muž v Japonsku. V roce 1945, když byl novicmistrem v Nagatsuce, pouhých šest kilometrů od Hirošimy, zažil útok atomové bomby svržené americkým válečným letadlem na město. Se svými lékařskými znalostmi otec Arrupe pomáhal obětem, které se hrnuly do jejich domu. Jeden mladý muž, jehož zranění P. Arrupe ošetřil, svá zranění přežil a později se stal knězem.

V současné době, sedmdesát osm let po bombardování Hirošimy, září příklad otce Arrupeho stále jasně. Jeho slova o tom, že máme být muži a ženami pro druhé, stále rezonují pět desetiletí poté, co se o ně podělil ve španělské Valencii, když promluvil na shromáždění jezuitských absolventů. Otec Arrupe byl jistě sám mužem pro ostatní – nejen v Japonsku, kde byl bok po boku s japonským lidem během jednoho z nejtěžších okamžiků historie, ale také po celý svůj život.

Proces beatifikace a kanonizace Pedra Arrupeho byla zahájena 5. února 2019.

Krátký film s titulky a mluveným slovem v angličtině, italštině, francouzštině a španělštině je ZDE


Zdroj/Foto: jesuits.global.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2024 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.