Noví provinciálové poznávali Brusel

18.10.2023 

Brusel. Od začátku roku 2023 nastoupilo v rámci Jezuitské konference evropských provinciálů do úřadu šest nových provinciálů. Jako členové konference jsou spoluzodpovědní za společné práce v Bruselu a mnohokrát budou muset pročítat a vyslechnout zprávy, diskutovat o možnostech a rozhodovat o nich.


Proto byli pozváni, aby přijeli do Bruselu a setrvali od 20. do 22. září na závěr zasedání rady prezidenta konference. Dostavili se provinciálové z Británie, Francie, Španělska, Chorvatska a Maďarska. Vyslechli si výklad o strukturách a fungování konference a navštívili její kancelář a komunitu svatého Benedikta, která je domovem jezuitů, kteří zde pracují pro konferenci. Poté poznali místa a lidi z konference, Jezuitskou službu uprchlíkům v Evropě a Kapli pro Evropu a setkali se s koordinátorem hodin katolického náboženství v Evropských školách, které jsou společným dílem konference. Slyšeli o poslání, úspěších a výzvách každé z těchto institucí, ale také si udělali představu o městě, budovách a prostorách děl, o mnoha konkrétních osobách, s kterými budou jednat při plnění svého poslání.

Neméně důležité je, že tyto dny byly také dobrou příležitostí pro setkání a vzájemné poznání, zahájení procesu sdílení společných radostí, starostí i výzev, budování společenství apoštolského rozlišování, ke kterému je konference podle svých stanov povolána. Skupina spolu s částí rady konference, která je doprovázela, prožila přínosný čas bratrského společenství.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Europe and Near East.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2024 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.