Thomas Hollweck SJ novým provinciálem středoevropské provincie

6.2.2024 

Otec generál Arturo Sosa SJ jmenoval P. Thomase Hollwecka budoucím provinciálem Středoevropské provincie Tovaryšstva Ježíšova. Ta od dubna 2021 zahrnuje dřívější rakouskou, německou, litevskou a švýcarskou provincii.


Otec Hollweck se narodil se v Německu a je mu padesát šest let. Jako kandidát kněžství za diecézi Eichstätt studoval teologii v Eichstättu a Římě. Roku 1992 vstoupil do Tovaryšstva Ježíšova. Po noviciátu působil jako kaplan v univerzitní komunitě v Mnichově. Následovalo postgraduální studium spirituální teologie v Madridu. V roce 1998 se vrátil do Mnichova a rok poté byl vysvěcen na kněze.

V průběhu let se věnoval různým službám. Byl asistentem Společenství křesťanského života v Německu, duchovním doprovázejícím a kaplanem. V letech 2010 až 2015 působil jako poradce provinciála Německé provincie Tovaryšstva Ježíšova. Když byla v roce 2021 založena středoevropská provincie, stal se jejím prvním novicmistrem a také delegátem provinciála pro mládež a povolání. V roce 2021 ho první provinční kongregace zvolila zástupcem na kongregaci prokurátorů v Loyole v roce 2023.

Otec Hollweck nahradí P. Bernharda Bürglera, který je provinciálem středoevropské provincie od jejího založení. Svého úřadu se ujme 31. července 2024.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2024 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.