Dnes je 28. 7. 2015  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Primiční mše Lukáše Hrabánka

Neděle, 28.6.15
Primiční mši svatou sloužil Lukáš Hrabánek v neděli 28. června 2015 v 11 hodin v kostele sv. Ignáce.(Foto: Ivan Dobrovolský)

Potřeb otce Severina Leitnera

Pátek, 12.6.15
V pátek 12. června od 10:30 se v kostele Santo Spirito v Římě uskutečnil pohřeb tragicky zesnulého otce Severina Leitnera, asistenta otce generála pro střední a východní Evropu. Přede mší byla jeho rakev vystavena v kapli na nedaleké generální kurii. Zádušní mši předsedal generální představený řádu Adolfo Nicolás. Po mši bylo tělo otce Leitnera uloženo v jezuitském hrobě na hřbitově Campo Verano v Římě. (Foto: SJWeb).

Výstava George Radojčiče v kostele sv. Ignáce

Sobota, 6.6.15
Při příležitosti Noci kostelů a Dnů víry se v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze uskutečnila výstava George Radojčiče. Výstava instalovaná na chrámovém ochozu představila kresby, akvarely a plátna tohoto mladého umělce s Landau-Kleffernovým syndromem. Fotografie přibližují instalaci výstavy. (Foto Jana Radojčičová)

Boží Tělo 2015

Čtvrtek, 4.6.15
Slavnost Těla a Krve Páně u sv. Ignáce byla slavena mší svatou v 17:30. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Nejsvětější Trojice 2015

Neděle, 31.5.15
Slavnost Nejsvětější Trojice. Mši svatou v 9 hod. celebroval P. provinciál Josef Stuchlý SJ. Vynikající hudební doprovod provedl dětský sbor školy Nativity. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Letnice 2015

Neděle, 24.5.15
Slavnost Seslání Ducha svatého, následovala oslava stých narozenin našich milých otců Josefa a Ladislava. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Připomínka 400. výročí smrti sv. Jana Ogilvie

Středa, 20.5.15
Ve dnech 19. až 20. května se v Olomouci uskutečnila vzpomínková akce, která přiblížila osobnost a životní osudy skotského jezuity a mučedníka sv. Jana Ogilvie, jenž je obdobím své jezuitské formace úzce spjat s Olomoucí i s Brnem. Vzácným hostem setkání byl někdejší britský jezuitský provinciál James Crampsey, který sloužil slavnostní studentskou mši svatou v jezuitském kostele Panny Marie Sněžné a k zájemcům promluvil během dvou přednášek. První se zaměřila na aktuální téma vztahu papeže Františka k ignaciánské spiritualitě a druhá přiblížila životní osudy sv. Jana Ogilvie. (Foto: Pavel Langer, www.clovekavira.cz)

Biřmování v kostele sv. Ignáce 2015

Neděle, 17.5.15
V kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v neděli 17. května při ranní mši od 9 hodin uděloval svátost křesťanské dospělosti několika mladým lidem pražský světící biskup Karel Herbst (Foto Ivan Dobrovolský).

P. Jan Rybář přebírá pamětní medaili

Pátek, 8.5.15
V pátek 8. května přijal P. Jan Rybář SJ z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France pamětní medaili udělovanou osobnostem, které se zasloužily o rozvoj či prezentaci Královéhradeckého kraje. (Foto: Krajský úřad Královéhradeckého kraje)

Formační víkend Živých kamenů v Římě

Neděle, 3.5.15
Ve dnech 30. dubna až 3. května se v Římě sešlo více jak šedesát mladých lidí z téměř dvaceti různých komunit Živých kamenů po celé Evropě, aby si společně prohlubovali své vzdělání v oblasti dějin umění a teologie. Nechyběly ani každodenní ranní ignaciánská rozjímání, mše svaté a prohlídky Říma. Společně s dobrovolníky z Itálie, Malty, Německa, Polska, Slovenska a Španělska se setkání zúčastnila také skupinka mladých lidí z České republiky; vedle Prahy a Brna byl poprvé zastoupen také Velehrad. (Foto: Klára Tománková, archiv Živých kamenů)

Starší fotogalerie


Náš tip

Životní styl a duchovní život

Odpovědi k otázkám

Michal Altrichter

Autor, zkušený duchovní doprovázející a odborník na spirituální teologii, analyzuje aktuální otázky k tématům víry a duchovního života. Na životní styl křesťana se oprávněně kladou nároky, které předkládaný text systematizuje...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Aby politická odpovědnost byla na všech úrovních prožívána jako vysoká podoba lásky.
2. Za křesťany v Latinské Americe, aby tváří v tvář sociálním nerovnostem vydávali svědectví lásky k chudým a přispívali k bratrštější společnosti.
3. Za mladé lidi, aby na přímluvu svatého Jáchyma a Anny měli odvahu vstupovat do manželství a vychovávat děti.
více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova a pouť jezuitských přátel


Manželské večery I.


Manželské večery II.


Manželské večery III.


více »

Nejbližší duchovní akce

Kontemplativní exercicie (Kurz 100)


Ekumenická duchovní obnova


Kontemplativní exercicie (Kurz 103)


Duchovní cvičení pro pedagogy


více »

Kalendárium

Smrt sv. Ignáce

Památka Petra Fabera


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil