Dnes je 27. 9. 2016  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Barokní jezuitské Klatovy 2016

Neděle, 24.4.16
O víkendu 22. až 24. dubna se uskutečnil jubilejní desátý ročník Barokních jezuitských Klatov. Program tvořila již tradiční historická konference, kterou poprvé doplnila komentovaná prohlídka klatovského Pavilonu skla. Nechyběly slavnostní mše svaté slavené v klatovském jezuitském kostele. Setkání završila disputace jezuity a dominikána na aktuální témata současné církev a společnosti. (Foto: Karel Nováček, více fotografií na webu BJK)

Neděle čtvrtá velikonoční u Ignáce

Neděle, 17.4.16
Jan 10,27-30: Moje ovce slyší můj hlas; já je znám a ony jdou za mnou. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Deset let brněnské anglické komunity

Neděle, 17.4.16
V neděli 17. dubna při mši ve 12:15 oslavila mezinárodní anglicky mluvící komunita, která se schází při jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně, deset let své existence. Mši celebroval jezuitský provinciál Josef Stuchlý, který během svého brněnského působení stál při zrodu společenství. Po mši následovalo pohoštění v přilehlé zahrádce. (Foto: Vlastibor Čermák)

Třetí velikonoční neděle u Ignáce

Neděle, 10.4.16
Třetí velikonoční neděle u sv. Ignáce v Praze. Mši svatou v 9.00 hodin sloužili otcové Jan Regner SJ a Josef Čunek SJ. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Přednáška P. Michala Altrichtera o Karlu IV.

Sobota, 9.4.16
Při příležitosti letošních oslav 700. výročí narození Karla IV. se v sobotu 9. dubna na Velehradě konala přednáška P. Michala Altrichtera SJ z olomouckého Centra Aletti. Přednášku věnovanou duchovnímu profilu římského císaře a českého krále Karla IV. hostil Sál kardinála Tomáše Špidlíka ve velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. (Foto: Informační centrum Velehrad)

Duchovní obnova s otcem Janem Rybářem

Čtvrtek, 7.4.16
Počátkem prvního dubnového týdne se v Marianu v Janských Lázních uskutečnila duchovní obnova pro seniory a seniorské manželské páry, kterou vedl oblíbený exercitátor, otec Jan Rybář SJ. Během obnovy byl vyhrazen čas i na procházky po lázeňském městečku a výlety do okolní přírody a za poznáním bližších i vzdálenějších pamětihodností, např. Havlova Hrádečku či mariánského poutního místa v polském Křešově. (Foto: manželé Adamovi; další fotografie si můžete prohlédnout zde.)

Druhá neděle velikonoční u Ignáce

Neděle, 3.4.16
Druhá neděle velikonoční v kostele sv. Ignáce v Praze. Svatý otec Jan Pavel II. si přál, aby tato neděle byla slavena jako slavnost Božího milosrdenství. Ve slovu "milosrdenství" spatřoval shrnuté a pro naši dobu nově interpretované celé tajemství Vykoupení. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Neděle Zmrtvýchvstání Páně u Ignáce

Neděle, 27.3.16
Boží hod velikonoční v kostele sv. Ignáce v Praze. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Slavnost Kristova vzkříšení u Ignáce

Sobota, 26.3.16
Slavnost Kristova vzkříšení, velikonoční vigilie, v kostele sv. Ignáce v Praze začala ve 20 hodin na dvoře jezuitské rezidence zapálením a žehnáním ohně. Radostnou událostí byl křest dospělých: Zuzana Klimková, Barbora Komarská, Martin Kudláček, Pavel Pidrman, Věra Šímová, Věrka Šímová a Šárka Váchalová. Pamatujme na ně v modlitbě. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Velký Pátek u Ignáce

Pátek, 25.3.16
Na Velký pátek si připomínáme smrt Ježíše Krista na kříži. Středem liturgie není eucharistie, ale kříž. (Foto: Ivan Dobrovolský)

< předcházející   další >


Novinka z Refugia

Krásné slovo otce Špidlíka – 1. a 2. díl

Slovanská spiritualita a Velehrad – 1. a 2. část

Tomáš Špidlík

V letech 1994–1995 vznikl pro Centrum Aletti obsahově hodnotný filmový záznam s kardinálem Tomášem Špidlíkem. Téměř dvacetihodinový nesestříhaný materiál pořízený Studiem Velehrad Olomouc si kladl za cíl uceleně zmapovat témata, kterými se celoživotně Tomáš Špidlík zaobíral a proslavil...
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Aby každý člověk přispíval k obecnému dobru a povznesení společnosti, v níž lidská osoba bude středem pozornosti.
2. Aby si křesťané, kteří přijímají svátosti a rozjímají o Písmu svatém, stále více uvědomovali své poslání šířit evangelium.
3. Ať Duch Svatý pomáhá všem rodičům, vychovatelům, učitelům, kněžím a katechetům v jejich evangelizačním poslání a povolání.
více »

Nejbližší akce

Domov nebo noclehárna?


Zasmějme se s papežem Františkem


Rekolekce o emocích s P. Józefem Augustynem SJ


Klementinum a jezuitská věda


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Kněžské exercicie


Duchovní obnova pro seniory a osamělé seniory


Víkend pro seniory


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova

Památka sv. Františka Borgiáše


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil