Dnes je 30. 8. 2016  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Přednáška P. Michala Altrichtera o Karlu IV.

Sobota, 9.4.16
Při příležitosti letošních oslav 700. výročí narození Karla IV. se v sobotu 9. dubna na Velehradě konala přednáška P. Michala Altrichtera SJ z olomouckého Centra Aletti. Přednášku věnovanou duchovnímu profilu římského císaře a českého krále Karla IV. hostil Sál kardinála Tomáše Špidlíka ve velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje. (Foto: Informační centrum Velehrad)

Duchovní obnova s otcem Janem Rybářem

Čtvrtek, 7.4.16
Počátkem prvního dubnového týdne se v Marianu v Janských Lázních uskutečnila duchovní obnova pro seniory a seniorské manželské páry, kterou vedl oblíbený exercitátor, otec Jan Rybář SJ. Během obnovy byl vyhrazen čas i na procházky po lázeňském městečku a výlety do okolní přírody a za poznáním bližších i vzdálenějších pamětihodností, např. Havlova Hrádečku či mariánského poutního místa v polském Křešově. (Foto: manželé Adamovi; další fotografie si můžete prohlédnout zde.)

Druhá neděle velikonoční u Ignáce

Neděle, 3.4.16
Druhá neděle velikonoční v kostele sv. Ignáce v Praze. Svatý otec Jan Pavel II. si přál, aby tato neděle byla slavena jako slavnost Božího milosrdenství. Ve slovu "milosrdenství" spatřoval shrnuté a pro naši dobu nově interpretované celé tajemství Vykoupení. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Neděle Zmrtvýchvstání Páně u Ignáce

Neděle, 27.3.16
Boží hod velikonoční v kostele sv. Ignáce v Praze. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Slavnost Kristova vzkříšení u Ignáce

Sobota, 26.3.16
Slavnost Kristova vzkříšení, velikonoční vigilie, v kostele sv. Ignáce v Praze začala ve 20 hodin na dvoře jezuitské rezidence zapálením a žehnáním ohně. Radostnou událostí byl křest dospělých: Zuzana Klimková, Barbora Komarská, Martin Kudláček, Pavel Pidrman, Věra Šímová, Věrka Šímová a Šárka Váchalová. Pamatujme na ně v modlitbě. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Velký Pátek u Ignáce

Pátek, 25.3.16
Na Velký pátek si připomínáme smrt Ježíše Krista na kříži. Středem liturgie není eucharistie, ale kříž. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Zelený čtvrtek u Ignáce

Čtvrtek, 24.3.16
Zelený čtvrtek v kostele sv. Ignáce v Praze. V tento den vstupujeme do nejposvátnější části liturgického roku, do velikonočního třídenní. To začíná čtvrteční večerní bohoslužbou, při které jako apoštolové s Ježíšem slavíme jeho poslední večeři. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Květná neděle u Ignáce

Neděle, 20.3.16
Květná neděle je poslední postní neděle, začíná "Svatý týden". Označení "květná" připomíná Ježíšův slavný vjezd do Jeruzaléma před židovskými velikonočními svátky, paschou. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Pátá neděle postní u Ignáce

Neděle, 13.3.16
Ranní mši svatou o páté neděli postní v kostele sv. Ignáce v Praze obohatila přítomnost katechumenů a hodně dětí. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Čtvrtá neděle postní u Ignáce

Neděle, 6.3.16
Téměř každou nedělní mši svatou v 9:00 v kostele sv. Ignáce v Praze mají věřící při modlitbě Otče náš kolem oltáře kruh společenství Božích dětí. (Foto: Ivan Dobrovolský)

< předcházející   další >


Novinka z Refugia

Krásné slovo otce Špidlíka – 1. a 2. díl

Slovanská spiritualita a Velehrad – 1. a 2. část

Tomáš Špidlík

V letech 1994–1995 vznikl pro Centrum Aletti obsahově hodnotný filmový záznam s kardinálem Tomášem Špidlíkem. Téměř dvacetihodinový nesestříhaný materiál pořízený Studiem Velehrad Olomouc si kladl za cíl uceleně zmapovat témata, kterými se celoživotně Tomáš Špidlík zaobíral a proslavil...
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Aby se sport stal příležitostí k bratrskému setkávání mezi národy a významně přispěl k míru ve světě.
2. Aby křesťané ve svém následování evangelia vydávali svědectví víry, úcty a lásky k bližnímu.
3. Nanebevzatá Matka Boží ať nám vyprosí a upevní v nás jistotu, že víra v Boha a poslušnost vůči jeho vůli jsou největším bohatstvím, radostí, důstojností a krásou člověka.
více »

Nejbližší akce

Ad maiorem Dei gloriam


Výstava ikon - Okno do nebe


Kurz psaní ikon


Setkání jezuitských přátel a spolupracovníků


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení


Ignaciánské exercicie


Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Formula instituti potvrzena Pavlem III.


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil