Dnes je 18. 12. 2014  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Mezinárodní setkání Živých kamenů v Praze

Neděle, 17.11.13
Ve dnech 13. až 17. listopadu se v Praze uskutečnilo třetí mezinárodní setkání společenství Živých kamenů. V kostele Nejsvětějšího Salvátora a nově také v chrámě sv. Ignáce mladí dobrovolníci provázeli turisty z celého světa a prostřednictvím krásy uměleckých děl jim odhalovali krásu víry. Setkání bylo propojeno se Dny důvěry Taizé. V kostele Nejsvětějšího Salvátora připravili Živé kameny workshop, během kterého účastníci rozjímali nad svým osobním jménem pro Ježíše. Tak společně dotvořili nezachovanou část výzdoby kostela a zároveň složili vlastní, moderní litanie ke Jménu Ježíš.(Foto: Débora Duarte, Jakub Kulaviak, Jan Rosík)

Svátek sv. Stanislava Kostky v ružomberském noviciátě

Středa, 13.11.13
Svatý Stanislav Kostka je patronem jezuitských noviců. Při příležitosti jeho svátku, který v obecném liturgickém kalendáři připadá na 13. listopadu, každoročně připravují jezuitští novicové z České republiky a Slovenska program pro věřící z Ružomberku. Letošní oslavu zahájila mše svatá, kterou slavili novicmistr P. Jan Adamík SJ z české provincie a jeho socius P. Martin Halčák SJ ze slovenské provincie. Po mši svaté v kostele následovalo představení na téma zrušení a obnovení Tovaryšstva Ježíšova, jehož 200. výročí si připomínáme roku 2014. Po představení byli všichni zváni na občerstvení do pastoračních prostor noviciátu. (Foto: P. Martin Halčák SJ. Zdroj: Jezuiti.sk)

Slavnostní požehnání varhan

Úterý, 12.11.13
V úterý 12. listopadu, při slavnostní mši svaté v předvečer svátku sv. Anežky České, požehnal obnovené historické varhany v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Mše svatá za zesnulé skauty

Pondělí, 4.11.13
Mše svatá za všechny sestry a bratry našeho skautského hnutí, byla sloužena v pondělí 4.listopadu 2013 v 17.30 h v kostele sv.Ignáce na Karlově náměstí. Celebroval P.Jan Regner SJ (Foto:Ivan Dobrovolský)

Setkání evropských provinciálů v Římě

Středa, 23.10.13
V týdnu od 17. do 23. října se na generální kurii jezuitského řádu v Římě uskutečnilo pravidelné každoroční setkání představených jezuitských provincií v Evropě a na Blízkém východě. Zasedání se vedle provinciálů zúčastnil také otec generál, jeho tři asistenti pro Evropu, prezident Konference evropských provinciálů a pozvaní hosté. Českou provincii zastupoval její představený P. Josef Stuchlý SJ. (Foto: CEP, The Jesuit Conference of European Provincials)

Kolaudace Studentského centra na Žižkově

Pondělí, 21.10.13
V pondělí 21. října v podvečer zahájili studenti z pražského Vysokoškolského katolického hnutí činnost nového Studentského centra na Žižkově. Během kolaudace se hosté seznámili s historií Vysokoškolského katolického hnutí Praha a jeho současní radní jim představili aktivity, které VKH studentům nabízí. Po požehnání prostoru následoval společný přípitek a neformální část v podobě interaktivních her. (Foto: archiv VKH Praha)

Podzimní výlet 2013 do Broumova

Sobota, 12.10.13
Výlet v sobotu 12. října do Broumova v severozápadních Čechách u hranic s Polskem. Navštívili jsme kdysi významné benediktinské opatství, které je v současnosti administrované z pražského Břevnova a které vlastní např. kopii tzv. turínského plátna, dále pak farní kostel sv. Petra a Pavla, starobylý dřevěný hřbitovní kostelík Panny Marie a kapli a chatu Hvězda v broumovských skalách. Odkaz na galerii s větší velikostí fotografií, s popisky a možností stahování viz webová verze Zpravodaje - listopad 2013. (Foto: Ladislav Nosek)

Živé kameny v Mnichově

Neděle, 29.9.13
Ve dnech 25. až 29. září se v Mnichově uskutečnilo další z řady mezinárodních setkání pořádaných v rámci jezuitského projektu Živé kameny. Do Bavorska přijeli mladí dobrovolníci z Itálie, Portugalska a České republiky, aby společně s členy místní skupinky Živých kamenů nabízeli turistům z celého světa, kteří se v těchto dnech do Mnichova sjížděli především kvůli Oktoberfestu, bezplatné komentované prohlídky v jezuitském kostele sv. Michala. (Foto: Jan Rosík)

Velehradské dialogy 2013 – Mezi akcí a kontemplací

Pátek, 6.9.13
Ve dnech 1. až 3. září 2013 se ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje letos již počtvrté sešli teologové z České republiky a Slovenska. Hlavním tématem Velehradských dialogů tentokrát byla „Křesťanská identita mezi akcí a kontemplací. Konat Boží skutky, nebo vidět jeho slávu?". Toto ekumenické fórum již tradičně tvořila řada přednášek, workshopů a diskuzí a nechyběla ani společná modlitba. (Foto: Robert Svatoň)

Přenesení ostatků Antonína Zgarbíka

Neděle, 25.8.13
Při příležitosti 100. výročí narození Antonína Zgarbíka SJ, jednoho z nejvýznamnějších českých mučedníků z doby komunismu a někdejšího jezuitského viceprovinciála, byly v neděli 25. srpna přeneseny jeho tělesné pozůstatky z rodných Jankovic na Velehrad, kde byly - podle Zgarbíkova přání - uloženy v jezuitském hrobě na místním hřbitově. Slavností bohoslužbě předsedal představený české jezuitské provincie Josef Stuchlý SJ. Kázání, protkané osobními vzpomínkami na otce Zgarbíka, pronesl Ludvík Armbruster SJ. (Foto: František Ingr)

< předcházející   další >


Náš tip

Evangelium pro rodinu dnešní doby

Pastorační výzvy v podmínkách evangelizace
Kolektiv autorů

Kolektivní monografie se snaží pozitivně podat ruku v nesnadných podmínkách, s nimiž je konfrontován rodinný život. Mechanismus stále větší spotřeby, dítě jako překážka atraktivnějších „nabídek“: naše rodiny znají podobná dilemata důvěrně. Jan Pavel II. hovořil v té souvislosti o kultuře smrti, papež František zase upozorňuje na tyranii peněz. O tom všem jednala Všeobecná III. mimořádná synoda biskupů v Římě. Mimořádně naléhavé téma reflektuje i naše kniha, zohledňující české specifikum...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Aby narození Vykupitele přineslo pokoj a naději všem lidem dobré vůle.
2. Za rodiče, aby byli autentickými evangelizátory, kteří svým dětem předávají drahocenný dar víry.
3. Abychom v síle Ducha Svatého rozpoznávali, na čem v životě záleží a byli ryzí a bez úhony pro den Kristův.
více »

Nejbližší akce

Mezinárodní setkání Živých kamenů


Kurz Alfa v Brně “u jezuitů“


Manželské večery u jezuitů


Manželské večery u jezuitů


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánské exercicie


Ignaciánské exercicie


Adventní rekolekce B (Kurz 071)


Kontemplativní exercicie (Kurz 072)


více »

Kalendárium

Památka sv. Petra Kanisia


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil