Dnes je 24. 4. 2014  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Rytířské tábory 2013 - 3. turnus

Neděle, 21.7.13
Třetí turnus letošních jezuitských rytířských táborů v Budkovicích nedaleko Ivančic u Brna se konal od 19. do 21. července a jeho hlavním tématem bylo "Dobývání hradu". (Foto: Tomáš Novák)

Rytířské tábory 2013 - 2. turnus

Pátek, 19.7.13
Druhý turnus letošních jezuitských rytířských táborů v Budkovicích nedaleko Ivančic u Brna se konal od 9. do 19. července a jeho hlavním tématem bylo " Zakládání města". (Foto: Tomáš Novák)

Rytířské tábory 2013 - 1. turnus

Úterý, 9.7.13
Roku 2013 se v Budkovicích nedaleko Ivančic u Brna uskutečnilo celkem šest turnusů již tradičních jezuitských rytířských táborů. První turnus, od soboty 29. června do úterý 9. července, nesl název "Staň se rytířem!" a byl určen pro "panoše", kteří se teprve chtějí stát rytíři. Mladí účastníci se vydali do středověku a učili se rytířským ctnostem, zejména chrabrosti ve službě králi a k Boží chvále. Nechyběly dobové kostýmy, stany, meče, přilby a zbroj ani celotáborová hra se středověkou tématikou. (Foto: Vojtěch Krystek, Tomáš Novák)

Formační víkend Živých kamenů ve Florencii

Neděle, 30.6.13
O víkendu 28. až 30. června se ve Florencii setkalo několik desítek mladých lidí z mezinárodního společenství Živé kameny, které se věnuje evangelizaci prostřednictvím uměleckých děl. Tentokrát je nečekala služba v podobě komentovaných prohlídek, nýbrž příležitost hlouběji se vzdělávat a dozvědět se něco více z dějin umění i teologie. Pozvání na víkend přijali odborníci na sakrální umění a architekturu, působící např. na římské jezuitské Gregoriánské univerzitě či na Fakultě architektury bolognské univerzity. Mezi přednáškami měli mladí lidé čas hlouběji poznat členy skupinek Živých kamenů z dalších měst a upevnit svá přátelství. Vedle dobrovolníků z Itálie, Malty, Německa, Slovenska a Španělska se setkání zúčastnili také mladí lidé z České republiky. (Foto: Francisco Campos, Jan Rosík)

První svaté přijímání 2013

Neděle, 9.6.13
První svaté přijímání v pražském kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí přijalo sedm dětí. Na tuto významnou událost je připravovala katechetka Eva Ge (Foto Ivan Dobrovolský).

Křest malé Anežky

Sobota, 8.6.13
Během dopoledne jedné ze sobot na začátku června se v pražském kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí konal křest malé Anežky (Foto Ivan Dobrovolský).

Velehradské dialogy 2013 - Spiritualita

Úterý, 4.6.13
Ve dnech 2. až 4. června se uskutečnily letos již třetí Velehradské dialogy, pořádané Katedrou pastorální a spirituální teologie CMTF UP v Olomouci. Studenti doktorského studijního programu Teologie na čtyřech různých univerzitách se sešli ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje a společně diskutovali na téma "Spiritualita – módní trend nebo permanentní výzva křesťanským církvím?". (Foto: Robert Svatoň)

Biřmování 2013

Neděle, 2.6.13
Biřmování v pražském kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí se konalo na začátku června. Pečeť Ducha svatého biřmovancům udělil pražský světící biskup Karel Herbst (Foto Ivan Dobrovolský).

Jarní výlet 2013

Sobota, 25.5.13
Jarní výlet společenství při kostele sv. Ignáce 25. května 2013 do Jáchymova, Božího Daru a Ostrova nad Ohří(Foto Ladislav Nosek SJ)

Pouť za povolání

Sobota, 25.5.13
V sobotu 25. května se uskutečnila společná pouť za povolání slovenské a české provincie Tovaryšstva Ježíšova. Pouť se konala na Trlenské chatě nedaleko slovenského Ružomberku, ve kterém se nachází společný česko-slovenský jezuitský noviciát. Poutní mši svatou slavil slovenský provinciál Peter Bujko SJ a kázání při ní pronesl český provinciál Josef Stuchlý SJ. Po mši následovala adorace. Odpoledne si účastníci vyslechli přednášky otců Milana Lacha SJ a Milana Hudačka SJ o působení jezuitů v Ružomberku. (Foto: Peter Girašek SJ; zdroj: www.jezuiti.sk)

< předcházející   další >


Náš tip

Apoštol národů svatý Pavel

Tomáš Špidlík

Již zesnulý jezuitský kardinál Tomáš Špidlík, který byl uznávaným odborníkem na spiritualitu křesťanského Východu, v této publikaci předkládá čtenářům své meditace o apoštolu národů Pavlovi z Tarsu: o tom, jak mu křesťanství dalo světový rozhled...

objednat >
Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Aby ti, kdo vládnou, dbali o ochranu celého stvoření a usilovali o spravedlivé rozdělování přírodního bohatství.
2. Aby Zmrtvýchvstalý Pán naplnil nadějí srdce těch, kdo zakoušejí utrpení a nemoci.
3. Za naše farnosti, aby byly oporou života z víry novému pokolení křesťanů, zrozenému o Velké noci.
více »

Nejbližší akce

Setkání nad Biblí


Barokní jezuitské Klatovy


Jezuitské povolání dnes


Stabat Mater


více »

Nejbližší duchovní akce

Vzkriesený Ježiš je našou jedinou nádejou


PRE KŇAZOV


Duchovní obnova formou večeřadla pro mládež


Môj Boh = moje milosrdenstvo


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil