Dnes je 13. 2. 2016  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Jezuitou dnes
Domy, kontakty
Akce

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Fotogalerie

Svatoignácká pouť 2015

Pátek, 31.7.15
Poslední den v měsíci červenci, který letos připadl na pátek, patří jako obvykle jedné z největších slavností (našeho) liturgického roku, slavnosti sv. Ignáce z Loyoly, kněze a mystika, zakladatele Tovaryšstva Ježíšova a patrona jezuitského kostela na Karlově náměstí v Praze. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Primiční mše Lukáše Hrabánka

Neděle, 28.6.15
Primiční mši svatou sloužil Lukáš Hrabánek v neděli 28. června 2015 v 11 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Potřeb otce Severina Leitnera

Pátek, 12.6.15
V pátek 12. června od 10:30 se v kostele Santo Spirito v Římě uskutečnil pohřeb tragicky zesnulého otce Severina Leitnera, asistenta otce generála pro střední a východní Evropu. Přede mší byla jeho rakev vystavena v kapli na nedaleké generální kurii. Zádušní mši předsedal generální představený řádu Adolfo Nicolás. Po mši bylo tělo otce Leitnera uloženo v jezuitském hrobě na hřbitově Campo Verano v Římě. (Foto: SJWeb).

Výstava George Radojčiče v kostele sv. Ignáce

Sobota, 6.6.15
Při příležitosti Noci kostelů a Dnů víry se v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze uskutečnila výstava George Radojčiče. Výstava instalovaná na chrámovém ochozu představila kresby, akvarely a plátna tohoto mladého umělce s Landau-Kleffernovým syndromem. Fotografie přibližují instalaci výstavy. (Foto: Jana Radojčičová)

Dny víry u Ignáce

Sobota, 6.6.15
Během Dnů víry, 30. května až 6. června, připravili farníci z kostela sv. Ignáce v Praze bohatý program pro děti i pro dospělé. Děti si mohly na dvoře jezuitské rezidence na Ječné vyzkoušet, jaké to je být misionáři. Dospělí se v chrámu sv. Ignáce blíže seznamovali s významem sakrálního prostoru i liturgických předmětů. (Foto: archiv kostela sv. Ignáce)

Boží Tělo 2015

Čtvrtek, 4.6.15
Slavnost Těla a Krve Páně u sv. Ignáce byla slavena mší svatou v 17:30. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Nejsvětější Trojice 2015

Neděle, 31.5.15
Slavnost Nejsvětější Trojice. Mši svatou v 9 hod. celebroval P. provinciál Josef Stuchlý SJ. Vynikající hudební doprovod provedl dětský sbor školy Nativity. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Letnice 2015

Neděle, 24.5.15
Slavnost Seslání Ducha svatého, následovala oslava stých narozenin našich milých otců Josefa a Ladislava. (Foto: Ivan Dobrovolský)

Připomínka 400. výročí smrti sv. Jana Ogilvie II.

Středa, 20.5.15
Druhá sada fotografií z olomoucké vzpomínkové akce u příležitosti 400. výročí úmrtí skotského jezuity a mučedníka sv. Jana Ogilvie. (Foto: Tomáš Jemelka)

Připomínka 400. výročí smrti sv. Jana Ogilvie I.

Středa, 20.5.15
Ve dnech 19. až 20. května se v Olomouci uskutečnila vzpomínková akce, která přiblížila osobnost a životní osudy skotského jezuity a mučedníka sv. Jana Ogilvie, jenž je obdobím své jezuitské formace úzce spjat s Olomoucí i s Brnem. Vzácným hostem setkání byl někdejší britský jezuitský provinciál James Crampsey, který sloužil slavnostní studentskou mši svatou v jezuitském kostele Panny Marie Sněžné a k zájemcům promluvil během dvou přednášek. První se zaměřila na aktuální téma vztahu papeže Františka k ignaciánské spiritualitě a druhá přiblížila životní osudy sv. Jana Ogilvie. (Foto: Pavel Langer, www.clovekavira.cz)

< předcházející   další >


Náš tip

Svatý rok milosrdenství

Průvodce na každý den

Tomáš Špidlík

Svatý rok milosrdenství je pro celou církev mimořádnou událostí. Co v něm máme dělat? Především "Obnovit hodnotu mlčení při rozjímání Slova, které nám je určeno. Takto lze rozjímat Boží milosrdenství a osvojovat si je jako vlastní životní styl" (papež František). Předložené body ke každodenní meditaci jsou vybrány z díla otce Tomáše Špidlíka a sledují tento záměr: obdržet stravu pro vnitřní život a zároveň čerpat podněty pro apoštolskou činnost z osvědčených pramenů....
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

1. Abychom pečovali o stvořený svět, který jsme dostali jako nezasloužený dar, a rozvíjeli jej a ochraňovali pro budoucí pokolení.
2. Aby přibývaly příležitosti pro dialog a setkávání mezi křesťanskou vírou a asijskými národy.
3. Ať nemocné, seniory a trpící přijímáme v našich farnostech a společenstvích s úctou a láskou a umíme jim citlivě dát najevo svou vděčnost za jejich modlitby, oběti a životní moudrost.
více »

Nejbližší akce

Seminář Sexuální zneužívání – oběti a agresoři


Velehradský seminář duchovního filmu


Manželské večery u jezuitů I.


Manželské večery u jezuitů II.


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánské duchovní cvičení


Duchovní cvičení pro zaměstnance Charity


Ignaciánské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka sv. Klaudia la Colombiére


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil