Kalendárium Dnes je 5. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Památka sv. Alfonse Rodrígueze

31.10.2020

Poslední den měsíce října patří liturgické památce sv. Alfonse Rodrígueze. Ten se narodil r. 1533 v Segovii ve Španělsku. Po smrti své manželky a dětí byl r. 1571 přijat jako řeholní bratr do Tovaryšstva Ježíšova. Hned byl poslán na ostrov Malorku do Palmy, kde byl do smrti vrátným v tamější jezuitské koleji.

Více o této osobnosti v rubrice Světci.

V jezuitském řádu jsou ještě dvě známé osobnosti tohoto jména. První byl asketickým spisovatelem a jeho spisy se dlouho čítávaly v rámci jezuitské formace. Stejně se jmenoval i jezuitský kněz, který položil svůj život za víru mezi domorodci v Jižní Africe. Byl také svatořečen a jeho památka se v liturgii slaví 16. listopadu. Stejné příjmení nese ještě jezuitský scholastik bl. Emanuel Rodrigues (? 1570) a novic bl. Ludovít Rodrigues (? 1570), oba mučedníci.


Náš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Ignaciánská duchovní cvičení


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil