Články / Aktuality Dnes je 16. 6. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Česká a Slovenská provincie Tovaryšstva Ježíšova mají nové jáhny

Středa, 22.7.2020
Řím. V sobotu 27. června v římském kostele del Gesù přijalo jáhenské svěcení devatenáct kandidátů z Tovaryšstva Ježíšova. Mezi ně patřili i Petr Hruška z české provincie a Samuel Jackanič ze slovenské provincie. Spolu s nimi byli vysvěceni dva kněží. Světitelem byl kardinál Michael Czerny SJ, který je podsekretářem oddělení pro migranty na Úřadu pro integrální lidský rozvoj.


Původně se slavnost měla uskutečnit 14. dubna, ale z důvodu pandemie byla přesunuta na červen. Na významnou událost přicestovali z české provincie provinciál P. Petr Přádka a ekonom P. Cyril John.

Následující den, v neděli 28. června, noví jáhni přisluhovali při mši svaté v místnostech, které užíval svatý Ignác z Loyoly.

Petr Hruška se narodil roku 1979 ve Valašském Meziříčí, kde absolvoval Střední průmyslovou školu stavební. Následně studoval středověkou archeologii na Slezské univerzitě v Opavě, kde získal titul bakaláře. Poté absolvoval základní vojenskou službu v Hradci Králové a roku 2004 začal pracovat u Policie České republiky v Praze.

V říjnu 2010 vstoupil do noviciátu Tovaryšstva Ježíšova v Ružomberku. Noviciátní formaci završil na podzim roku 2012. První sliby složil na začátku listopadu 2012 ve Frankfurtu nad Mohanem. Následně studoval filozofii na Hochschule für Philosophie v Mnichově, kde patřil do mezinárodní jezuitské komunity Alberta Hurtada a vypomáhal ve farnosti St. Korbiniana. Po úspěšném dokončení studií se vrátil do České republiky a v letech 2015-2017 absolvoval tzv. magisterku na Křesťanské základní škole Nativity v Děčíně. Od září 2017 studoval teologii na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě.

Záznam ze svěcení lze zhlédnout ZDE.

Zdroj: Slovenští jezuité.
Foto: Čeští jezuité.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
27.5.2021 Noc kostelů ve farnostech spravovaných Tovaryšstvem Ježíšovým
26.2.2021 Sté narozeniny otce Františka Pevného SJ
3.8.2020 Slavnost svatého Ignáce
26.7.2020 Změny v české řádové provincii
10.6.2020 Noc kostelů ve farnostech spravovaných jezuityIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Za krásu manželství
Modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce.
Národní úmysl Děkujeme za rodiče, dobré učitele, katechety a kněze a prosíme, aby s nadšením a s radostí připravovali děti na přijetí svátostí.
více »

Nejbližší akce

Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Ignaciánská duchovní cvičení, vede P. Josef Čunek SJ


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil