Články / Aktuality Dnes je 16. 6. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Digitální pouť novou středoevropskou provincií

Pátek, 12.3.2021
Mnichov. Středoevropská provincie Tovaryšstva Ježíšova, jejíž počátek je stanoven na 27. dubna, zahrnuje dosavadní provincie na území Rakouska, Německa, Litvy, Lotyšska a Švýcarska. Její členové připravili digitální pouť po střední Evropě, která zahrnuje třicet tři zastávek, řadu zajímavých příběhů, her a hlavolamů. Aplikace „Canisius Pilgrim Passport“ (Kanisiův poutní pas) zahrnuje také duchovní impulsy a je k dispozici zdarma.


Jednotliví jezuité v zastoupení všech ostatních podnikají pouť po částech Kanisiovy cesty, čímž se kombinuje skutečná pouť s digitální, jak to umožňují omezení plynoucí z pandemie. Živě o této události komunikují na kanálech sociálních médií jezuitského řádu. „Jeden za všechny a všichni za jednoho“, tak kráčejí po cestě za všechny, kteří se fyzicky nemohou zapojit a mohou být účastni jen online. Na domovské stránce „Canisius.world“ mohou uživatelé procházet poutní místa online a interaktivně je prožívat. Facebooková skupina „Canisius Community“ je během cesty ubytovnou digitálních poutníků. Poutníci se zde mají scházet, vyměňovat si zkušenosti, dávat impulsy a navzájem se motivovat. Hledání a nalézání Boha ve všem je možné také digitálně.

Třiatřicet zastávek na Kanisiově cestě vede z litevského Vilniusu do švýcarského Fribourgu a všemi zeměmi nové provincie, která zasahuje také do Švédska a Chicaga. „Například v Rize se dozvídáme o důležitosti ignaciánských duchovních cvičení pro ekumenizmus.“ Uživatelé se mohou ponořit do života, práce a spirituality místních jezuitů a vyzkoušet, co to znamená „hledat a nacházet Boha ve všech věcech“. „Na každé zastávce je třeba vyřešit malý úkol, abychom získali razítko do našeho digitálního poutního pas. Pouť však může být také cestou k sobě samému a k Bohu,“ vysvětluje referentka pro styk s veřejností Pia Dyckmans. „Poutní pas není jen herní aplikace, ale záměrně nabízí duchovní impulsy a zahrnuje také osobní modlitební koutek, kde může každý během pouti načerpat duchovní energii.“

„Dlouhodobý lockdown a nejistota, jak bude situace pokračovat, si vybírá svou daň na duších mnoha lidí,“ konstatuje P. Martin Stark SJ, který je zodpovědný za komunikaci a získávání finančních prostředků. „Takže je dobré vyrazit společně aspoň virtuálně s „Kanisiovým poutním pasem“ a najít si čas na obnovení energie a zhluboka se nadechnout prostřednictvím duchovních impulzů.“ Poutní aktivity mají také posilovat poznávání všech jezuitů, spolupracovníků a přátel v nové středoevropské provincii.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Germany.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
19.2.2021 Exercicie na Via Transilvanica
24.9.2020 Setkání tří kultur na mariánském poutním místě
8.9.2020 Maďarští jezuité připravují film o Ignaciánské poutní trase
24.6.2019 Putujte do Křešova!
21.2.2019 Vytváří se poutní stezka po jezuitských redukcíchIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Za krásu manželství
Modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce.
Národní úmysl Děkujeme za rodiče, dobré učitele, katechety a kněze a prosíme, aby s nadšením a s radostí připravovali děti na přijetí svátostí.
více »

Nejbližší akce

Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Ignaciánská duchovní cvičení, vede P. Josef Čunek SJ


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil