Články / Aktuality Dnes je 20. 6. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Kurz psaní pro bezdomovce

Středa, 5.5.2021
Londýn. Londýnská komunita Farm Street zajišťuje bezdomovcům a dalším zranitelným osobám během lockdownu dvakrát týdně teplé jídlo. Ale duchovní správce P. Dominic Robinson SJ a jeho spolupracovníci chtěli nabídnout i další možnosti. Mezi ně patří tvořivé psaní, které je příležitostí k vzájemnému seznámení a hlubšímu porozumění sama sobě.


Po patnácti lekcích získali organizátoři zajímavé zkušenosti. Byli překvapeni, jak Duch Svatý používá k uzdravujícím setkáním těch nejneočekávanějších lidí.

Prvním hostem byl člověk, který hovořil pěti jazyky a přinášel ostatním to nejlepší ze světa lotyšské literatury. Jeho cílem bylo dokončit své vlastní povídky, které psal na zadní stranu letáků. Na nich tedy dále pracoval a napsal rovněž několik básní, na které byl právem hrdý.

Dalším hostem byl jednaosmdesátiletý překladatel francouzštiny a italštiny. Většina jeho literárních prací byla dojemná a romantická. Napsal i hru v esperantu a těší se, že ji představí ostatním.

Další zkušeností Božího působení bylo to, že Bůh opravdu doplní všechno, co člověk sám nedokáže. Záleží na plánování, přípravě a etických zásadách, na společných cílech a stanovených hranicích, ale především na lásce a modlitbě. „Předem se modlete za každého z hostů, který může přijít, a proste o inspiraci pro tu pravou činnost, důvěřujte charizmatu, které vám Bůh dal, a důvěřujte, že ostatní vnesou do místnosti svá charizmata, která vytvoří úžasnou ‚alchymii’,“ říká jedna z organizátorek kurzu.

Lidé odcházejí z kurzu s radostí, protože v sobě objevili poklad. Přesvědčili se o pravdivosti myšlenky, která zazněla na začátku kurzu, že každý z nás má kapsu klíčů, o kterých možná neví, ale že jsou to klíče ke snům jiných lidí.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / United Kingdom.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.6.2021 Od skautingu k vězeňské službě
10.6.2021 Doprovázení migrantů v době krize
18.5.2021 Služba naslouchání lidem
17.5.2021 Tovaryšstvo Ježíšovo se zasazuje o spravedlnost při rozdělování vakcín
22.3.2021 Úvahy nad navrhovaným zákonem o eutanaziiIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Za krásu manželství
Modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce.
Národní úmysl Děkujeme za rodiče, dobré učitele, katechety a kněze a prosíme, aby s nadšením a s radostí připravovali děti na přijetí svátostí.
více »

Nejbližší akce

Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Ignaciánská duchovní cvičení, vede P. Josef Čunek SJ


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil