Články / Aktuality Dnes je 20. 6. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Zahájení Ignaciánského roku se blíží

Pondělí, 10.5.2021
Centrální událostí Ignaciánského roku je pětisté výročí zranění svatého Ignáce v bitvě u Pamplony, ke kterému došlo 20. května 1521, a jeho následné obrácení. Ignaciánský rok potrvá od 20. května 2021 do slavnosti svatého Ignáce 31. července 2022.


Mše svatá na zahájení Ignaciánského roku bude ve španělské Pamploně 20. května v 18 hodin (SEČ). Bude jí předsedat arcibiskup Francisco Pérez González, homilii pronese P. generál Arturo Sosa SJ. Bude k dispozici ve francouzštině, španělštině a angličtině.

Tentýž den proběhne na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě kolokvium „Vidět všechno v Kristu nově”. P. generál s P. Johanem Verschuerenem v něm budou hovořit o důležitosti Ignaciánského roku. Myšlenky o vnitřním boji a obrácení svatého Ignáce pronese P. Luis Ladaria.

Mezi významné zahajovací události patří také společná modlitba 23. května, která bude vysílána online. Délka modlitebního setkání bude asi třicet pět minut a bude se vysílat ve třech časových pásmech: ve 20 hodin v Manile (PST), ve 20 hodin v Římě (SEČ) a ve 20 hodin v New Yorku (EDT). Vždy budou k dispozici tři jazykové verze: angličtina, španělština a francouzština.

Společná modlitba bude zahrnovat příspěvek P. generála Artura Sosy, svědectví lidí z různých jezuitských konferencí a hudbu Cristobala Fonese, Keitha Duka, Laurenta Grzybowského a dalších.

Během modlitby bude možnost sdílení v online chatu a na sociálních médiích pomocí hashtagu #ignatius500. Po modlitbě bude také probíhat vzájemné sdílení o modlitbě a Ignaciánském roce na chatu a na sociálních médiích.

Tato modlitba je výrazem přání otce generála: „Tento Ignaciánský rok by měl být především příležitostí k prožívání. Prostřednictvím všech akcí a projektů, které vznikly pro tento rok, chceme pozvat lidi, aby zakusili zážitek obrácení. Jde o jasnější poznání Krista, hlubší lásku k němu a jeho užší následování. Chceme, aby tato oslava byla duchovní zkušeností.“

Přímý přenos zahajovací mše svaté je ZDE.
Krátká videopozvánka k modlitbě je ZDE.
K modlitbě se můžete připojit na webu ignatius500.global/live


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.6.2021 Výstava k jubilejnímu roku Tovaryšstva Ježíšova v Petrohradu
10.6.2021 Poštovní známka k Ignaciánskému roku
8.6.2021 Zrnka ze života, poslání a utrpení Jacqua Berthieua
26.5.2021 Proces blahořečení P. Martina Středy SJ pokročil
25.5.2021 Ignaciánský rok byl zahájenIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Za krásu manželství
Modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce.
Národní úmysl Děkujeme za rodiče, dobré učitele, katechety a kněze a prosíme, aby s nadšením a s radostí připravovali děti na přijetí svátostí.
více »

Nejbližší akce

Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Ignaciánská duchovní cvičení, vede P. Josef Čunek SJ


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil