Aktuality |
A A A
|
Vzdělávací program o čtení Písma v pražském dominikánském klášteřeStředa, 16.2.2022 Praha. Dominikánská 8 jako místo vzdělání a kultury při klášteře svatého Jiljí v Praze zve v úterý 22. února od 19.30 hodin na program s názvem Číst Písmo. Vstup do barokního refektáře je z Jalovcové ulice číslo 2. Mezi hosty je P. Samuel Prívara SJ, který náleží do pražské jezuitské komunity.
Téma večera naznačují následující otázky: Jakou roli hraje v životě křesťana naslouchání Božímu slovu v četbě Písma? Jak číst Písmo, aby promlouvalo k našemu dnešku? Jak se vztahuje individuální čtení Písma k tradici? Jak se vyrovnat s nepřijatelnými pasážemi bible? Jak motivovat lidi i sebe k častějšímu čtení Písma?
Hosty jsou český evangelikální teolog, kazatel, vydavatel a překladatel, od roku 1994 iniciátor a vedoucí překladatelského týmu v projektu Bible 21 Alexandr Flek, farářka Českobratrské církve evangelické Alexandra Jacobea, která se podílí na projektu Nekostel. Dalšími hosty jsou katoličtí kněží P. Samuel Prívara SJ, který se věnuje pastoraci vysokoškoláků a doprovázení exercicií v Kolínském klášteře, a David Vopřada, který je vedoucím katedry systematické teologie a filozofie na Teologické fakultě Univerzity Karlovy.
Debaty jsou streamovány a umisťovány na dominikánský YouTube kanál. Audionahrávky jsou k dispozici na Spotify nebo Soundcloudu.
Zdroj: Dominikánská 8.
(aro)
odeslat článek vytisknout článek
|
Ignaciánský rok 20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby
Úmysl papeže
Za malé a střední podnikatele
Modleme se, aby malí a střední podnikatelé, vážně zasažení hospodářskou a sociální krizí, našli prostředky nezbytné k pokračování svého podnikání ve službách okolí, ve kterém žijí.
Národní úmysl
Za lidi na dovolených
Modleme se za všechny, kteří se vydávají na cesty za poznáním a rekreací, aby Boha nalezli v kráse přírody i vznešenosti umění.
více »
Nejbližší akce více »
Nejbližší duchovní akce
více »
Kalendárium
|