Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Oslava výročí školy svatého Aloise na Maltě

Čtvrtek, 10.11.2022
Malta. Oslavu sto patnáctého výročí St. Aloysius College na Maltě prožili její příznivci 10. října řadou aktivit ve všech třech školách. Den zahájil průvod skautů a skautek. Následovalo speciální historické představení na základní škole a společná eucharistická slavnost na střední škole. Aktivity spojily zaměstnance a studenty a připomněly vzácné dědictví s ohledem na budoucí výzvy.


Letošní školní téma Mosty míru směřovalo k oslavě tohoto výročí. Byla předána cena Muži a ženy pro druhé, kterou sponzoruje Pamětní fond P. Charlese Caruany SJ. První, kdo ji obdržel, byla bývalá studentka a známá ředitelka Jezuitské služby uprchlíkům Katrine Camilleri, která byla oceněna za svoji obětavost a nasazení pro uprchlíky.

„Ocenění,“ zdůraznil rektor školy P. Jimmy Bartolo SJ, „je nejvyšší poctou, kterou škola svatého Aloise uděluje lidem, kteří se ve svém životě snaží žít podle jejích ideálů. Je nám ctí, že je můžeme udělit Katrine Camilleriové, která celý svůj profesní život strávila jako právnička hájením práv uprchlíků. To je ideál, který bychom chtěli našim studentům nabídnout: využít naši inteligenci a další nadání ke službě druhým, zvláště těm, kteří jsou v naší společnosti potřebnými a zranitelnými. Nejde o sebeprosazování nebo o vlastní zájmy, jde o velkorysou službu. Poselství papeže Františka ve prospěch uprchlíků umírajících ve Středozemním moři je velmi jasné: nemůžeme dovolit, aby tito lidé umírali na místě, které se stalo největším hřbitovem. Je to trestný čin! Katrine zasvětila svůj život boji proti určitým rasistickým postojům a chování, které v naší zemi bohužel stále převládají. Děkujeme Pánu za to, že na naší škole máme tolik studentů, kteří jsou skutečně muži a ženami pro druhé. To je hlavní účel našeho vzdělávání na Maltě a ve světě.“

Pamětní fond založila skupina Studentů P. Caruany SJ se záměrem uctít jeho památku a roli formátora, kterou sehrál ve škole. Za správní radu se ceremonie zúčastnili Gordon Caruana Dingli a architekt Nicholas Bianchi.

Při této příležitosti byla také odhalena multismyslová zahrada, která se nachází v blízkosti kostela školy. Vznikla na základě daru zesnulých rodičů rektora P. Jimmyho Bartola SJ, který umožnil také instalaci dvou výtahů na střední škole. Zahrada bude pro studenty dalším učebním nástrojem k rozvoji jejich dovedností.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Malta.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
29.11.2023 V Paříži se setkali delegáti pro ochranu zranitelných osob
26.10.2023 Jezuitská služba uprchlíkům v Británii otevřela dům pro muže
24.10.2023 Jezuité s mladými na misii
12.10.2023 Prezident Jezuitské konference evropských provinciálů navštívil Ukrajinu
24.8.2023 Spolupráce s potravinovou bankou ve prospěch rodin v nouziNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil