Články / Aktuality Dnes je 14. 4. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Výročí chorvatské jezuitské školy

Čtvrtek, 11.1.2024
Chorvatsko. Tradiční vánoční představení školy bylo výjimečné tím, že bylo příležitostí k zahájení oslav dvacátého pátého výročí školy. Ředitel školy Alen Šimičić v úvodním projevu představil historii školy a s pomocí čísel ilustroval, že jde o školu zdánlivě malou, ale hrdou na výborné výsledky svých žáků a učitelů.


Ve dvouhodinovém programu vystoupil školní sbor pod vedením Zrinky Andriće, který posílili bývalí studenti různých generací, jež svým zpěvem připomněli mnohaleté úspěchy sboru na státních soutěžích. Kromě sborového zpěvu měli diváci možnost slyšet i ženskou vokální skupinu, mužskou klapu, vynikající kytarové duo a tamburínový orchestr. Letití znalci historie školy rozpoznali mezi účinkujícími bývalé studenty; někteří z nich již oslavili dvouciferná výročí promoce.

Činoherní kroužek pod vedením Mariji Klasić-Petrović sehrál působivý betlémský příběh; mladí herci si získali publikum svým hereckým šarmem a pěveckým výkonem. Taneční skupina ukázala spojení baletu s klasickou hudbu; školní kapela zase, že i klasici umí znít soudobě. Učitelé školy překvapili tím, že předvedli své sborové umění písní „Zdrávas, mladý králi“; mladí učitelé školy doprovázeli svými hereckými a pěveckými dovednostmi mnohá vystoupení.

Projev při této příležitosti pronesl arcibiskup Đuro Hranić, který poukázal na to, že vždy rád spolupracuje se školou založenou otci jezuity, která působí v oblasti đakovo-osijské arcidiecéze, a s otcem Sebastianem Šujevićem, který je provinciálem chorvatské provincie Tovaryšstva Ježíšova a donedávna byl ředitelem školy. Těšil se z toho, že řada jezuitských otců, bývalých ředitelů a zaměstnanců školy i nadále bedlivě sleduje a podporuje práci školy.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Croatia.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
25.3.2024 Univerzitní kaplani se sešli na Maltě
18.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
14.3.2024 Vzdělávání ve Středoevropské provincii Tovaryšstva Ježíšova
6.3.2024 Nová jezuitská škola v Marseille
8.2.2024 Pařížské Centre Sèvres má nový názevNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za docenění role ženy
Modleme se, aby ženám v každé kultuře byla přiznána jejich důstojnost a bohatství a aby ustala diskriminace, které v různých částech světa čelí.

Národní úmysl
Za nově pokřtěné
Modleme se za ty, kdo byli o Velikonocích pokřtěni, aby vytrvali v následování Krista.

více »

Nejbližší akce

Velikonoční koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Liturgické exercicie pro kněze


Duchovní obnova pro seniory


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro mladé manžele


více »

Kalendárium

První jezuité posláni do Sieny a Parmy

Sv. Ignác prvním generálem

Příchod prvních jezuitů do Čech


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil