Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Italská mládež prožila poslední dny roku netradičně

Středa, 24.1.2024
Itálie. Sdružení Percorsi di Vita (Životní cesty) nabízí rozmanité způsoby pro podporu cest lidského a duchovního zrání mládeže a mladých dospělých. „Bylo utvořeno v rámci ignaciánské spirituality,“ vysvětluje P. Francesco Cavallini. „Koordinátoři nabízejí duchovní pohledy pro meditace založené na určité zkušenosti, a to věřícím i nevěřícím.“


Mezi plánovanými zkušenostmi má zvláštní význam Silvestr na hranici, který koordinuje Giacomo D’Alessandro ve spolupráci s YoungCaritas Janov. Akce se odehrála ve Ventimiglii na hranicích s Francií, kde se účastníci zabývali problematikou migrantů, kteří hledají naději a budoucnost překračováním zajistěných hranic.

V Terstu-Gorizii pak byla ostatním nabídnuta možnost zúčastnit se Národního pochodu míru, což je iniciativa, kterou koordinoval Marco Emanuele Schiatti. Naplánována byla také účast v pracovních skupinách a workshopy pořádané pro tuto akci. Zvláštní význam však mělo setkání s migranty z balkánské cesty, jejich svědectví a příběhy, setkání s dobrovolníky, kteří jim pomáhají, a meditace P. Luciana Larivery SJ v atmosféře pohostinnosti a hlubokého sdílení.

Zkušenost v bratrském společenství Le Fontanine v Sestole v horách nad Modenou měla jako hlavní téma Nic není odpad – z pouště do zahrady; organizátory byli Daniele Merlini a Paolo Bovio. Tato iniciativa spojila praktickou práci při opětovném použití vyřazeného dřeva s duchovní meditací a důkladným hodnocením roku.

Dny v Casa Betania (Dům Betanie) v krásném prostředí kopců nad Janovem-Voltri koordinovala Paola Parodi. Tato zkušenost zahrnovala exkurze, svědectví o občanské angažovanosti, meditaci, sdílení, hry, písně a modlitby. Byly to čtyři dny bohaté na zkušenosti a hloubku, aby bylo možné začít nový rok se zesíleným vědomím, větším nasazením a větší motivací.

Uskutečnila se také pouť do Jordánska, kterou koordinovali Samer Arkilo a Luca Bombelli. „Byla to ve skutečnosti mnohem víc než jen duchovní pouť do krásných míst Jordánska. Byla to cesta setkání s místní realitou a místními lidmi. Díky v průběhu času vypěstovaným vztahům bylo možné být hosty dossetských mnichů v Mainu, nechat se vést v meditaci bratrem Lucou, zúčastnit se pobožnosti Te Deum v místní farnosti v arabštině a angličtině, v Madabě došlo k setkání se dvěma dívkami ze Sermigu z Turína, které již řadu let působí ve významném centru pro děti a mladé lidi s postižením, které vydaly krásné svědectví. V Ammánu se uskutečnilo setkání s ředitelem Diecézní charity Wa’el Sleimanem. Vysvětlil problémy, kterými Jordánsko a Blízký východ v současnosti procházejí, a práci Charity. Byla to poutavá a obohacující cesta ze všech úhlů pohledu.“

Percorsi di Vita již několik let propaguje praktikování reflexe roku, aby člověk mohl růst ve vědomém prožívání a mohl v novém roce vést svůj život autentičtěji a správněji. Koordinátoři Percorsi di Vita nabízejí zdarma obohacující a formativní zážitky po celý rok, zejména během Vánoc, Velikonoc a letních prázdnin.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.5.2024 Jezuita ve vězení
1.5.2024 Služba chudým a bezdomovcům v Detroitu
16.4.2024 Setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům v Bukurešti
19.3.2024 Byl jsi tam?
19.2.2024 Poselství otce generála ke Světovému dni sociální spravedlnostiNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil