Články / Aktuality Dnes je 18. 4. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Mezinárodní sympozium o duchovních cvičeních a ekologické konverzi

Středa, 21.2.2024
Španělsko. Vyčerpávání přírodních zdrojů, klimatická krize a vymírání druhů jsou některé z faktorů, které způsobují destrukci naší planety. Na politické úrovni se přijatá opatření zdají být pomalá a nedostatečná, což ukazuje na naléhavou potřebu změny osobních postojů, tedy ekologickou konverzi.


Mezinárodní sympozium o duchovních cvičeních a ekologické konverzi 2024 bere tuto realitu jako výchozí bod a snaží se „vytvořit klima naslouchání, reflexe a dialogu, které umožní pokročit v prozkoumávání potenciálu duchovních cvičení v oblasti ekologické konverze a transformace“.

Tato iniciativa je jedním z plodů minulého sympozia Mystagogie exercicií o 500 let později, které se uskutečnilo v červnu 2022. Tam byli organizátoři pověřeni Centrem spirituality svatého Ignáce, Ignaciánskou školou spirituality a Interkontinentálním výborem svolávat jednou za dva roky sympozium, kde by se řešila konkrétní otázka z ignaciánské mystagogie.

Sympozium 2024 se bude konat v Duchovním centru jeskyně v Manrese od 10. do 16. června. Účastníci, z nichž většina doprovází exercicie, mají odpovědnost za formaci ignaciánské spirituality nebo center a domů spirituality. Ráno se budou účastnit hlavních přednášek a odpoledne skupinových setkání a modliteb.

Přednášky i prezentace povedou lidé, kteří se zabývají některým oborem ekologie a ekologické konverze. První den bude zaměřen na propojenost veškerého stvoření. Další na uvědomění a smíření osobního a strukturálního sociálně-ekologického hříchu. Třetí den představí péči o stvoření jako rozměr křesťanského života. Čtvrtý den se bude zabývat tím, jak se božství skrývá během utrpení a pátý tichou silou vzkříšení.

Celý program je k dispozici na webu online.covamanresa. Registrace jsou otevřeny pro účast v online režimu, tedy pro hlavní projevy a ranní přednášky.

Časový rozvrh pro online režim sympozia je od 11. do 15. června 2024. Stejně jako v předchozím sympoziu budou jazyky příspěvků španělština a angličtina a bude zajištěn simultánní překlad.

Více informací a registrace ZDE.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Spain.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.11.2023 Summit o klimatu v Dubaji
17.10.2023 Jezuitské centrum spirituality v Keni podporuje ekologii
1.9.2023 Dny vděčnosti za stvoření v letošním roce
9.5.2023 V Irsku se setkali evropští provinciálové
25.4.2023 Den Země a Tovaryšstvo JežíšovoNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za docenění role ženy
Modleme se, aby ženám v každé kultuře byla přiznána jejich důstojnost a bohatství a aby ustala diskriminace, které v různých částech světa čelí.

Národní úmysl
Za nově pokřtěné
Modleme se za ty, kdo byli o Velikonocích pokřtěni, aby vytrvali v následování Krista.

více »

Nejbližší akce

Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Liturgické exercicie pro kněze


Duchovní obnova pro seniory


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro mladé manžele


více »

Kalendárium

Sv. Ignác prvním generálem

Příchod prvních jezuitů do Čech

Věčné sliby prvních jezuitů


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil