Evropské noviciáty Tovaryšstva Ježíšova přijaly nové členy

9.11.2023 

Letos na podzim se v rámci Jezuitské konference evropských provinciálů (JCEP), kam náleží i Blízký východ, dvacet dva mladých mužů vydalo na cestu, aby se stali jezuity. Každý z těchto noviců prošel rozsáhlým procesem rozlišování, který je v každé provincii podporován promotory povolání a dalšími určenými jezuity.


Jezuitský noviciát je dvouletý a má položit základy pro naplněný a cílevědomý řeholní a apoštolský život. Mezi jeho přední cíle patří prohloubení osobního vztahu k Ježíši Kristu, lepší porozumění sobě a Tovaryšstvu Ježíšovu a prožívání radostí a výzev společného života. Během těchto počátečních fází formace probíhají typické experimenty, které charakterizovaly toto období od počátku Tovaryšstva. Patří mezi ně třicetidenní exercicie, služba nemocným a chudým a pouť.

Těchto dvacet dva nových noviců se připojí ke svým dvaceti devíti společníkům, kteří zahajují druhý rok noviciátu. Celkem je nyní v rámci JCEP padesát jedna noviců.

Naléhavě vás prosíme, abyste pamatovali na tyto jezuitské novice ve svých modlitbách, a také na všechny, kteří uvažují o povolání stát se jezuitou.

Novicové prvního roku jsou rozděleni takto: ve španělském Bilbau jsou tři, v anglickém Birminghamu sedm, v portugalské Coimbře jeden, v polské Gdyni dva, v italském Janově sedm a rakouském Innsbrucku dva.

O procesu, jak se stát jezuitou, hovoří webové stránky Jezuitou dnes.


Zdroj: Jesuits in Europe.
Foto: Noviciát v Birminghamu, kde působí P. Pavel Bačo SJ a kde jsou nyní dva čeští novicové – Václav Hladík a P. Zdeněk Drštka.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2024 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.