Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Týden modliteb za duchovní povolání

Pondělí, 20.4.2015
Praha. Na nadcházející neděli 26. dubna připadá Světový den modliteb za povolání k duchovnímu stavu. V týdnu, který této neděli, známé jako neděle Dobrého Pastýře, předchází, se církev již tradičně modlí za nová duchovní povolání.


„Proste Pána žně, aby poslal dělníky na svou žeň“. Tato Ježíšova výzva je hlavním důvodem konání Týdne modliteb za duchovní povolání, který letos probíhá od pondělí 20. dubna do neděle 26. dubna.

Tým pro pastoraci povolání v České republice pro tuto příležitost sestavil brožurku, která nabízí modlitby a úvahy na téma povolání ke kněžství a zasvěcenému životu. Zájemci v ní naleznou různé inspirativní texty, mimo jiné také zamyšlení a osobní zkušenosti některých českých a moravských biskupů. Brožurku je možné použít při adoracích, křížových cestách a jiných společných i osobních modlitbách.

„To, co si Pán Ježíš přeje, aby se i člověk účastnil svou touhou a modlitbou na daru povolání, ukazuje, jak daleko jde se svou důvěrou k člověku,“ uvádí v brožurce královehradecký světící biskup a biskupský vikář pro duchovní povolání Josef Kajnek. „Bůh má větší starost o člověka, o jeho štěstí a naděje, než jsme to my schopni vyjádřit. Nicméně nejedná s námi v duchu mentality naší postmoderny ´o nás bez nás´. Děkujme mu, že nás povzbuzuje k modlitbě za uskutečňování plánu jeho lásky a obrovské starostlivosti o tento svět. Modlitbou se člověk spojuje s tajemstvím všemohoucí dobroty a lásky.“

Týden modliteb za duchovní povolání vyvrcholí o čtvrté neděli velikonoční, známé jako neděle Dobrého Pastýře, kdy si církev na celém světě již více než padesát let připomíná Světový den modliteb za povolání. Poselství, které k této příležitosti napsal papež František, nese název Exodus jako základní zkušenost povolání. „Věřit znamená osvobozovat se od sebe, vycházet ven z pohodlnosti a tvrdosti vlastního já, abychom zaměřili svůj život na Ježíše Krista,“ uvádí ve svém poselství římský biskup. „Toto ´vyjití´ nelze chápat jako pohrdání svým vlastním životem, svým cítěním a svým lidstvím. Naopak, kdo se vydá na cestu následování Krista, najde život v hojnosti tím, že sebe samého dává úplně k dispozici pro Boha a pro jeho Království,“ zdůrazňuje papež František. Za příklad dává Abraháma, který opustil svůj domov a vydal se na cestu s důvěrou, že Bůh mu ukáže cestu do nové země.


Těm, kdo rozlišují své povolání, jsou určeny webové stránky Hledampovolani.cz.

Poselství papeže Františka ke stažení ZDE.
Brožurka k Týdnu modliteb za duchovní povolání ke stažení ZDE.

Zdroj: TS ČBK, Hledampovolani.cz.

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.11.2022 Novic z antilské provincie vypráví o svém povolání
2.11.2022 Situace jezuitských noviciátů v Evropě a na Blízkém východě
1.11.2022 Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo
10.10.2022 Setkání jezuitských noviciátů v Lyonu
14.9.2022 Proč jsem se rozhodl být jezuitským bratremNáš tip

Vánoční dárky od Pána Boha

Adolf Kajpr

Vánoční dárky jezuitského svědka víry Adolfa Kajpra (1902–1959) přinášejí krátký výběr z jeho promluv a textů na téma vtělení a narození Ježíše Krista. Mistrný kazatel i redaktor…
více »

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za organizace dobrovolníků
Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
Národní úmysl Za návštěvníky půlnočních bohoslužeb
Modleme se za ty, kteří o Vánocích navštíví naše kostely, aby se nechali proniknout radostnou zvěstí.
více »

Nejbližší akce

Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo


Osvícenská proměna náboženského života


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


Ignaciánské exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil