Články / Aktuality Dnes je 5. 12. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Biskupské synody o rodině se zúčastní deset jezuitů

Středa, 16.9.2015
Vatikán. V úterý 15. září Svatý stolec zveřejnil seznam účastníků biskupské synody o rodině, která se bude konat ve dnech 4. až 25. října ve Vatikánu na téma Povolání a poslání rodiny v církvi a v současném světě. Mezi účastníky bude také deset členů Tovaryšstva Ježíšova, z nichž někteří se zúčastnili již loňské mimořádné synody o rodině.


Šest z deseti jezuitů se říjnové synody o rodině zúčastní v pozici synodálních otců. Patří mezi ně generální představený Tovaryšstva Adolfo Nicolás, který byl mezi účastníky synody zvolen Unií generálních představených mužských řeholí. Další dva, Joseph Atanga, arcibiskup v kamerunském Bertoua, a Henri Coudray, titulární biskup alžírského Silli a apoštolský vikář čadského Monga, byli zvoleni svými biskupskými konferencemi. Zbývající tři synodální otcové byli jmenováni Svatým otcem. Jsou jimi George Vance Murry, biskup americké diecéze Youngstown, François-Xavier Dumortier, rektor Papežské gregoriánské univerzity v Římě, a Antonio Spadaro, šéfredaktor časopisu italských jezuitů La Civiltà Cattolica.

Jedním ze spolupracovníků zvláštního sekretáře bude belgický jezuita Georges Henri Ruyssen, profesor východního kanonického práva na Papežském východním institutu v Římě, který se účastnil již loňské mimořádné synody o rodině a na její téma také loni vedl odborný seminář na půdě teologické fakulty v Olomouci.

Další z účastníků, italský jezuita Raffaele Lanzilli, bude patřit mezi členy generálního sekretariátu biskupské synody. Tiskový mluvčí Svatého stolce Federico Lombardi se bude jako sekretář informační komise starat o komunikaci s médii. Spolupracovat s ním bude mimo jiné poslední z deseti jezuitů na synodě, vedoucí německé sekce Vatikánského rozhlasu Bernard Hagenkord, který bude mít na starosti komunikaci v německém jazyce.

Vedle otce Ruyssena se také Adolfo Nicolás, François-Xavier Dumortier, Antonio Spadaro, Federico Lombardi a Bernard Hagenkord zúčastnili již loňské mimořádné synody o rodině.


Zdroj: gesuitinews.it. Foto: Georges H. Ruyssen.

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.12.2017 Svědčit o evangeliu uprostřed asijské kultury
29.10.2017 Asistent otce generála na návštěvě české provincie
23.10.2017 Generální představený jezuitů zavítal do Brazílie
14.10.2017 Jeden rok od zvolení nového otce generála
13.2.2017 P. Adolfo Nicolás se vrací na FilipínyNáš tip

Vánoční dárky od Pána Boha

Adolf Kajpr

Vánoční dárky jezuitského svědka víry Adolfa Kajpra (1902–1959) přinášejí krátký výběr z jeho promluv a textů na téma vtělení a narození Ježíše Krista. Mistrný kazatel i redaktor…
více »

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za organizace dobrovolníků
Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
Národní úmysl Za návštěvníky půlnočních bohoslužeb
Modleme se za ty, kteří o Vánocích navštíví naše kostely, aby se nechali proniknout radostnou zvěstí.
více »

Nejbližší akce

Osvícenská proměna náboženského života


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Ignaciánské exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil