Články / Aktuality Dnes je 19. 7. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

V Praze bude přednášet jezuitský psycholog Hans Zollner

Středa, 27.1.2016
Praha. V polovině února navštíví českou metropoli německý jezuita, prorektor Papežské gregoriánské univerzity v Římě a člen Papežské komise pro ochranu nezletilých Hans Zollner. Pro pedagogy, pastorační asistenty, katechety a další zájemce povede seminář o sexuálním zneužívání dětí.


Vzdělávací seminář nazvaný „Sexuální zneužívání – oběti a agresoři“ se uskuteční v sobotu 13. února v pražské Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Přednášející, děkan Institutu psychologie na Gregoriánské univerzitě v Římě a prorektor této papežské univerzity, se ve svých promluvách zaměří mimo jiné na včasné rozpoznání příznaků zneužití u dítěte a na to, jak s tímto dítětem pracovat; na rozpoznání potencionálního agresora během studia a formace a na to, jak pracovat s agresorem a tak se vyvarovat recidivy. Představí také vícejazyčné e-learningové programy s tematikou sexuálního zneužívání dětí.

Vzdělávací den se bude konat od 9,00 do 18,00 hodin v přednáškové aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze (Vlašská ulice 36). Určen je především pro dětské psychology, duchovní, formátory, katechety, lékaře, pedagogy, pastorační asistenty, psychoterapeuty, vedoucí dětských táborů, vychovatele či sociální pracovníky.

Seminář pořádá edukační a formační centrum Boromeum, působící při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Cena za seminář je 850 Kč/950 Kč. Zájemci se mohou přihlašovat přes tento registrační formulář (označení kurzu: B0116).

Profesor Hans Zollner vystudoval vedle filozofie a teologie rovněž psychologii a psychoterapii. Na Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity v Římě vyučuje od roku 2003. Roku 2010 se stal děkanem Institutu a prorektorem univerzity. Od března 2014 patří mezi členy Papežské komise pro ochranu nezletilých, kterou jako svůj poradní orgán ustanovil papež František v prosinci 2013. Je rovněž předsedou Centra na ochranu dětí (Centre for Child Protection), jež bylo při Gregoriánské univerzitě otevřeno v polovině února loňského roku. Centrum vytváří mezinárodní e-learningové programy zaměřené na prevenci sexuálního zneužívání dětí a nabízí také nový studijní program zaměřený na ochranu nezletilých. V letech 2010–2012 byl Zollner rovněž členem vědecké pracovní skupiny německé federální vlády „Kulatý stůl o zneužívání dětí“.


Pozvánka na seminář ke stažení ZDE.
Foto: CNA

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.3.2021 Jezuitský týden v Remeši
3.12.2018 Slovenský biblista P. Peter Dubovský SJ bude přednášet v Praze
28.11.2018 Konference o církevních osobnostech v historii Československa
26.11.2018 Konference o cyrilometodějské tradici se uskuteční ve Starém Městě
19.11.2018 V Olomouci proběhne III. konference o evangelizaciNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za nemocné, o které pečujeme v pastoraci
Modleme se, aby svátost pomazání nemocných dávala sílu samotného Pána těm, kdo ji přijímají, i jejich blízkým a aby se stále více stávala viditelným znamením milosrdenství a naděje pro všechny.

Národní úmysl
Za kněze v duchovní správě
Modleme se, aby kněží ustanovení do nových farností byli dobře přijati věřícími a plodně navázali na své předchůdce.

více »

Nejbližší akce

Poutní mše svatá v kostele svatého Ignáce z Loyoly v Praze


Koncert „Pocta svatému Ignáci“


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Duchovní obnova pro zrakově postižené a jejich příznivce


Ignaciánská duchovní cvičení


více »

Kalendárium

Zrušení řádu v roce 1773

Bula Exposcit debitum


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil