Články / Aktuality Dnes je 21. 3. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Praze bude přednášet jezuitský psycholog Hans Zollner

Středa, 27.1.2016
Praha. V polovině února navštíví českou metropoli německý jezuita, prorektor Papežské gregoriánské univerzity v Římě a člen Papežské komise pro ochranu nezletilých Hans Zollner. Pro pedagogy, pastorační asistenty, katechety a další zájemce povede seminář o sexuálním zneužívání dětí.


Vzdělávací seminář nazvaný „Sexuální zneužívání – oběti a agresoři“ se uskuteční v sobotu 13. února v pražské Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Přednášející, děkan Institutu psychologie na Gregoriánské univerzitě v Římě a prorektor této papežské univerzity, se ve svých promluvách zaměří mimo jiné na včasné rozpoznání příznaků zneužití u dítěte a na to, jak s tímto dítětem pracovat; na rozpoznání potencionálního agresora během studia a formace a na to, jak pracovat s agresorem a tak se vyvarovat recidivy. Představí také vícejazyčné e-learningové programy s tematikou sexuálního zneužívání dětí.

Vzdělávací den se bude konat od 9,00 do 18,00 hodin v přednáškové aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze (Vlašská ulice 36). Určen je především pro dětské psychology, duchovní, formátory, katechety, lékaře, pedagogy, pastorační asistenty, psychoterapeuty, vedoucí dětských táborů, vychovatele či sociální pracovníky.

Seminář pořádá edukační a formační centrum Boromeum, působící při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Cena za seminář je 850 Kč/950 Kč. Zájemci se mohou přihlašovat přes tento registrační formulář (označení kurzu: B0116).

Profesor Hans Zollner vystudoval vedle filozofie a teologie rovněž psychologii a psychoterapii. Na Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity v Římě vyučuje od roku 2003. Roku 2010 se stal děkanem Institutu a prorektorem univerzity. Od března 2014 patří mezi členy Papežské komise pro ochranu nezletilých, kterou jako svůj poradní orgán ustanovil papež František v prosinci 2013. Je rovněž předsedou Centra na ochranu dětí (Centre for Child Protection), jež bylo při Gregoriánské univerzitě otevřeno v polovině února loňského roku. Centrum vytváří mezinárodní e-learningové programy zaměřené na prevenci sexuálního zneužívání dětí a nabízí také nový studijní program zaměřený na ochranu nezletilých. V letech 2010–2012 byl Zollner rovněž členem vědecké pracovní skupiny německé federální vlády „Kulatý stůl o zneužívání dětí“.


Pozvánka na seminář ke stažení ZDE.
Foto: CNA

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.1.2018 Německý jezuita Hans Zollner bude přednášet v České republice
11.11.2012 Jezuité z celé Evropy rokovali v Praze o nové evangelizaci
7.2.2012 Ve Věčném městě se konalo sympozium o sexuálním zneužívání
12.11.2011 Setkání studentských kaplanů na Maltě
4.11.2009 Evropští provinciálové se setkali na ostrově Malta


DiskuseUPOZORNĚNÍ
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní čtenáři. Zaregistrujte se zde. Přečtěte si pravidla registrace.


Novinka z Refugia

Mariánská úcta v tradici křesťanského Východu

Tomáš Špidlík

Text nás seznamuje s Marií, která v dějinách upoutala tolik lidských srdcí! To je důležité faktum nejen pro teology. Je potřebné se k ní nejen obracet, ale také studovat: jak žila ona i ti, kdo na ni mysleli. Špidlíkovo sdělení nás podněcuje ke zdravé mariánské úctě.
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Formace k duchovnímu rozlišování
Aby si celá církev uvědomovala naléhavost formace k duchovnímu rozlišování, na osobní i komunitní rovině.
Národní úmysl: Za dar rozlišování trvalého od pomíjivého, cenného od prázdného, pravého od falešného (srv. Žl 90/89).
více »

Nejbližší akce

Velikonoce s Živými kameny


Osmé výročí úmrtí kardinála Špidlíka a kněžské svěcení


Studentský Velehrad 2018


Formační setkání Živých kamenů


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánské exercicie: 1. týden


Duchovní obnova pro zaměstnance Charity


Víkend pro seniory


Duchovní cvičení (Kurz 238)


více »

Kalendárium

Vyhnání jezuitů z Ruska


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil