Články / Aktuality Dnes je 18. 9. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Praze bude přednášet jezuitský psycholog Hans Zollner

Středa, 27.1.2016
Praha. V polovině února navštíví českou metropoli německý jezuita, prorektor Papežské gregoriánské univerzity v Římě a člen Papežské komise pro ochranu nezletilých Hans Zollner. Pro pedagogy, pastorační asistenty, katechety a další zájemce povede seminář o sexuálním zneužívání dětí.


Vzdělávací seminář nazvaný „Sexuální zneužívání – oběti a agresoři“ se uskuteční v sobotu 13. února v pražské Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Přednášející, děkan Institutu psychologie na Gregoriánské univerzitě v Římě a prorektor této papežské univerzity, se ve svých promluvách zaměří mimo jiné na včasné rozpoznání příznaků zneužití u dítěte a na to, jak s tímto dítětem pracovat; na rozpoznání potencionálního agresora během studia a formace a na to, jak pracovat s agresorem a tak se vyvarovat recidivy. Představí také vícejazyčné e-learningové programy s tematikou sexuálního zneužívání dětí.

Vzdělávací den se bude konat od 9,00 do 18,00 hodin v přednáškové aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze (Vlašská ulice 36). Určen je především pro dětské psychology, duchovní, formátory, katechety, lékaře, pedagogy, pastorační asistenty, psychoterapeuty, vedoucí dětských táborů, vychovatele či sociální pracovníky.

Seminář pořádá edukační a formační centrum Boromeum, působící při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Cena za seminář je 850 Kč/950 Kč. Zájemci se mohou přihlašovat přes tento registrační formulář (označení kurzu: B0116).

Profesor Hans Zollner vystudoval vedle filozofie a teologie rovněž psychologii a psychoterapii. Na Institutu psychologie Papežské gregoriánské univerzity v Římě vyučuje od roku 2003. Roku 2010 se stal děkanem Institutu a prorektorem univerzity. Od března 2014 patří mezi členy Papežské komise pro ochranu nezletilých, kterou jako svůj poradní orgán ustanovil papež František v prosinci 2013. Je rovněž předsedou Centra na ochranu dětí (Centre for Child Protection), jež bylo při Gregoriánské univerzitě otevřeno v polovině února loňského roku. Centrum vytváří mezinárodní e-learningové programy zaměřené na prevenci sexuálního zneužívání dětí a nabízí také nový studijní program zaměřený na ochranu nezletilých. V letech 2010–2012 byl Zollner rovněž členem vědecké pracovní skupiny německé federální vlády „Kulatý stůl o zneužívání dětí“.


Pozvánka na seminář ke stažení ZDE.
Foto: CNA

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.1.2018 Německý jezuita Hans Zollner bude přednášet v České republice
11.11.2012 Jezuité z celé Evropy rokovali v Praze o nové evangelizaci
7.2.2012 Ve Věčném městě se konalo sympozium o sexuálním zneužívání
12.11.2011 Setkání studentských kaplanů na Maltě
4.11.2009 Evropští provinciálové se setkali na ostrově MaltaNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Mladí lidé v Africe
Aby mladí lidí afrického světadílu měli přístup ke vzdělání a práci ve vlastní zemi.
Národní úmysl: Za odvahu ke každodennímu následování Pána i přes opakující se poklesky a nedokonalosti (srv. Žl 137/136).
více »

Nejbližší akce

Pouť jezuitských přátel a spolupracovníků


Konference Řád a město, řád a jeho mecenáši


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro seniory


Duchovní obnova pro teenagery


Víkend pro seniory


Ignaciánské duchovní cvičení


více »

Kalendárium

Památka sv. Stanislava Kostky


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil