Články / Aktuality Dnes je 22. 10. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Poslední rozloučení s bratrem Josefem Machů

Středa, 19.10.2016
Svatý Hostýn. V pondělí 17. října při zádušní mši svaté sloužené v 11.15 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně se konalo poslední rozloučení s bratrem Josefem Machů, který odešel k Pánu ve čtvrtek 13. října ve věku 87 let. Zádušní mši sloužil P. František Hylmar. Po bohoslužbě bylo tělo zemřelého bratra Josefa uloženo na místním hřbitově.


Zádušní mši svaté předsedal P. František Hylmar, který rovněž pronesl kázání; koncelebrovalo zhruba dvacet kněží. Společně se členy rodiny a spolubratry z řádu jezuitů se se zesnulým přišly rozloučit také řeholní sestry dominikánky, s nimiž bratr Josef Machů za komunizmu pracoval ve Víceměřicích, a sestry sv. Kříže z Hostýna a také z Kroměříže, kde se o bratra Josefa obětavě staraly v posledních měsících jeho života.

Po mši hostýnský superior Jiří Šolc poděkoval jménem jezuitské komunity za život bratra Josefa Machů a P. Josef Čunek na něj zavzpomínal z pohledu svého (bratr Machů byl jeho biřmovacím kmotrem) a své rodiny. Vzpomínalo se na prostou, živou a radostnou víru bratra Josefa, na jeho pracovitost, přátelskost, trpělivost v nemoci a na jeho věrnou a vytrvalou modlitbu. Život bratra Josefa byl působivým příkladem života cele odevzdaného Bohu a Boží službě.

Rozloučení s rakví po mši svaté v kostele vedl P. Jiří Šolc. Na místo posledního odpočinku na hostýnském hřbitově doprovodila bratra Josefa řada jeho spolubratrů, příbuzných a přátel. Obřad uložení do hrobu vedl P. Josef Čunek.


Fotografie z pohřbu si můžete prohlédnout ZDE.

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.10.2018 Zemřel jezuita P. Josef Tichý
13.3.2018 Vždy věrně a neokázale plnil úkoly, které se ukázaly jako zásadní
2.3.2018 Zemřel jezuita P. František Měsíc
22.2.2018 Zemřel Zdeněk Zelený, skaut tělem i duší
5.12.2016 I nadále ponese ovoce nadějeNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Poslání zasvěcených osob
Aby u mužů a žen zasvěcených Bohu vzplálo misijní nadšení a byli nablízku chudým, vyhnancům a těm, kdo jsou umlčeni a nemají slovo.
Národní úmysl: Za takové poznání Pána Ježíše, které nám umožní plně se na něj spoléhat (srv. Žl 23/22).
více »

Nejbližší akce

Setkání mladých lidí a řeholníků s názvem


III. konference o evangelizaci


Rekolekce s P. Józefem Augustynem


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Duchovní obnova o mši svaté


Duchovní obnova pro manželské páry


Víkend pro ženy


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil