Články / Aktuality Dnes je 24. 7. 2017  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Začíná Středoevropský MAGIS 2017

Čtvrtek, 13.7.2017
Praha. Účastníci mezinárodního setkání Magis Central Europe 2017 se už brzy přesunou do několika míst ve středu Evropy: do České republiky, na Slovensko, do Polska, Maďarska, Slovinska, rakouských Alp a také poválečného území Kosova. Tato místa se jim od 14. července stanou na týden domovem. V menších mezinárodních skupinkách budou prostřednictvím rozličných aktivit objevovat krásy přírody, umění, navazovat nová přátelství a poznávat různá kulturní prostředí. Společným cílem je hledání Boha a jeho milosrdenství v každodenních maličkostech.


Tématem setkání je být kontemplativní v činnosti – snaha hledat a nacházet Boha ve všem je jeden ze základních pilířů jezuitské spirituality. Mladí lidé budou během prvních dní tvořit 16 menších skupin, každá z nich se zaměří na jednu konkrétní činnost v sociální, ekologické, putovní nebo umělecké oblasti. Například na Velehradu, v Telči, či v maďarském Miškolci se budou účastníci věnovat výtvarnému umění, divadlu či hudbě. Prostřednictvím hudby a zpěvu písní z Taizé, psaní ikon, či dramatického vyjádření biblických příběhů se budou snažit přiblížit Bohu. Přes rakouské Alpy, Moravu a její města, polské Kladsko, Stolové hory nebo maďarský národní park Duna-Ipoly se vydají na cestu jako poutníci. Převážně romské děti se bude snažit zabavit skupinka v maďarském Miškolci. Věnovat svůj čas starším lidem se zase budou učit účastníci v polském rehabilitačním léčebném středisku Sosnowa Aleja. Ve slovinském hlavním městě budou mladí křesťané pracovat s lidmi na okraji společnosti, s uprchlíky a bezdomovci.

Navzdory rozdílům jednotlivých aktivit, jež účastníky čekají, mají tyto dny strávené v malém společenství tři společné pilíře: ranní modlitbu, slavení eucharistie a večerní sdílení. Během dne bude dostatek příležitostí k meditaci, vytváření nových vztahů, hledání Boha ve všem kolem nás a prohlubování vztahu k němu.

Organizátoři středoevropského setkání oceňují velkou rozmanitost přihlášených účastníků. Pocházejí z nejrůznějších zemí, nejenom ze střední či východní Evropy, ale také ze západních zemí jako je Rakousko, Německo, Belgie, Holandsko, Portugalsko, Španělsko, Itálie, nebo dokonce z Egypta, Sýrie, Libanonu, Ruska či Indie. Na společný víkend, který tvoří závěr setkání, by tak mělo do Prahy přicestovat bezmála 250 účastníků z 22 zemí.

„Jednotlivé národní delegace budou mít příležitost představit svou kulturu na Festivalu národů. Bude to večer plný hudby, tance a prezentace různých tradic. Stal se nedílnou součástí setkání MAGIS a patří mezi oblíbené části programu,“ říká hlavní koordinátorka akce Lenka Češková a dodává: „Pro účastníky společného víkendu jsme připravili i Pražskou hru, jejíž součástí bude poznávání české metropole a jeho historie.“ Středoevropský MAGIS 2017 zakončí společná eucharistická oslava v neděli 23. července ve 12:15 v kostele Nejsvětějšího Salvátora.


Více informací na oficiálním webu programu

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
24.5.2017 Mladí se stále mohou hlásit na Středoevropský Magis
5.5.2017 Na Magis do Prahy přijedou i mladí křesťané z Blízkého východu
27.3.2017 Organizátoři Středoevropského Magisu se setkali v Praze
1.1.2017 Vytvořte logo jezuitského setkání mladých
6.12.2016 Čeští Magisáci se setkali v Telči


DiskuseUPOZORNĚNÍ
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní čtenáři. Zaregistrujte se zde. Přečtěte si pravidla registrace.


Náš tip

Teologie stvoření

Reflexe o ekologii

Robert Murray

Anglický jezuita Robert Murray (1925), proslulý biblista, profesor patrologie a znalec syrských otců na Heythrop College v Londýně, také osobní přítel J. R. R. Tolkiena, promýšlí dílo stvoření v souvislosti s dobře „uspořádaným domem“ lidských vztahů: s ekologií živého srdce. Životní prostředí, jak je teolog pojímá, poukazuje na zakotvenost ve vztazích Stvořitele...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Odloučení od víry
Za naše bratry, kteří se víře odcizili, aby i skrze naši modlitbu a evangelní svědectví mohli znovu objevit blízkost milosrdného Pána a krásu křesťanského života.
Národní úmysl: O sílu k hlásání evangelia, protože mnoho našich bratří žije bez síly, světla a útěchy plynoucích z přátelství s Ježíšem Kristem, bez společenství víry, které je přijímá, bez horizontů a smyslu života (EG, č. 49).
více »

Nejbližší akce

Živé kameny na Svatojakubské cestě


Koncert k výročí úmrtí sv. Petra Kanisia


Živé kameny v Santiagu de Compostela


Gotické katedrály ve Francii


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Ignaciánské exercicie


Ignaciánské exercicie


více »

Kalendárium

Smrt sv. Ignáce


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil