Články / Aktuality Dnes je 20. 1. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Poutní místo Velehrad zve na koncerty

Pátek, 18.5.2018
Velehrad. V neděli 20. května od 16.30 hodin se v bazilice uskuteční varhanní koncert ke sto šedesátému výročí zjevení Panny Marie v Lurdech. O týden později, v neděli 27. května, proběhne koncert v česko-slovenské spolupráci k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa.


V letošním roce si připomínáme sto šedesát let od zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech. Toto výročí se stalo námětem k jednomu z koncertů v rámci cyklu, který chce hudbou zviditelnit významná jubilea církevních osobností v letošním roce. V neděli 20. května od 16.30 hodin zahraje na varhany Pavel Černý, a to díla J. S. Bacha, G. F. Händela, J. D. Zelenky, P. Černého, C. Francka, M. Dupré. Další koncert tohoto cyklu se uskuteční 24. června.

Následující neděli 27. května od 17.30 hodin zazní v bazilice Slavnostní koncert k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa. Jelikož obě tyto události mají vztah i ke slovenskému národu, je koncert pojat jako česko-slovenské hudební setkání. Pozvání přijal Komorní orchestr Istropolitana z Bratislavy a Smíšený pěvecký sbor Svatopluk z Uherského Hradiště, dále sólisté Tomáš Šelc, Ivana Zámečníková a Lucie Hubená. Za varhany usedne Jakub Macek, dirigovat bude František Macek. Zazní díla Händela, Zelenky, Vivaldiho, Bacha i vlastní tvorba varhanního interpreta.

Koncert pořádá farnost Velehrad ve spolupráci s obcí Velehrad. Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a olomucký arcibiskup Jan Graubner.


Zdroj: Farnost Velehrad.
Foto: Ladislav Nosek.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.1.2019 Pouť za jednotu křesťanů
6.12.2018 Duchovní příprava na Vánoce
2.10.2018 Kongres ruských katolíků se uskuteční na Velehradě
26.7.2018 Na Velehradě si připomenou svatého Stanislava koncertem
11.7.2018 Stolní Velehradský kalendář na rok 2019Novinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Mladí lidé a příklad Panny Marie
Za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.
Národní úmysl: Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.
více »

Nejbližší akce

Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Víkendová duchovní obnova


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil