Články / Aktuality Dnes je 21. 10. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Poutní místo Velehrad zve na koncerty

Pátek, 18.5.2018
Velehrad. V neděli 20. května od 16.30 hodin se v bazilice uskuteční varhanní koncert ke sto šedesátému výročí zjevení Panny Marie v Lurdech. O týden později, v neděli 27. května, proběhne koncert v česko-slovenské spolupráci k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa.


V letošním roce si připomínáme sto šedesát let od zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech. Toto výročí se stalo námětem k jednomu z koncertů v rámci cyklu, který chce hudbou zviditelnit významná jubilea církevních osobností v letošním roce. V neděli 20. května od 16.30 hodin zahraje na varhany Pavel Černý, a to díla J. S. Bacha, G. F. Händela, J. D. Zelenky, P. Černého, C. Francka, M. Dupré. Další koncert tohoto cyklu se uskuteční 24. června.

Následující neděli 27. května od 17.30 hodin zazní v bazilice Slavnostní koncert k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa. Jelikož obě tyto události mají vztah i ke slovenskému národu, je koncert pojat jako česko-slovenské hudební setkání. Pozvání přijal Komorní orchestr Istropolitana z Bratislavy a Smíšený pěvecký sbor Svatopluk z Uherského Hradiště, dále sólisté Tomáš Šelc, Ivana Zámečníková a Lucie Hubená. Za varhany usedne Jakub Macek, dirigovat bude František Macek. Zazní díla Händela, Zelenky, Vivaldiho, Bacha i vlastní tvorba varhanního interpreta.

Koncert pořádá farnost Velehrad ve spolupráci s obcí Velehrad. Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a olomucký arcibiskup Jan Graubner.


Zdroj: Farnost Velehrad.
Foto: Ladislav Nosek.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
2.10.2018 Kongres ruských katolíků se uskuteční na Velehradě
26.7.2018 Na Velehradě si připomenou svatého Stanislava koncertem
11.7.2018 Stolní Velehradský kalendář na rok 2019
26.6.2018 Pozornost se zaměřuje na Velehrad
14.6.2018 O duchovním životě po vzoru papeže Františka bude hovořit P. Michal AltrichterNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Poslání zasvěcených osob
Aby u mužů a žen zasvěcených Bohu vzplálo misijní nadšení a byli nablízku chudým, vyhnancům a těm, kdo jsou umlčeni a nemají slovo.
Národní úmysl: Za takové poznání Pána Ježíše, které nám umožní plně se na něj spoléhat (srv. Žl 23/22).
více »

Nejbližší akce

Setkání mladých lidí a řeholníků s názvem


III. konference o evangelizaci


Rekolekce s P. Józefem Augustynem


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Duchovní obnova o mši svaté


Duchovní obnova pro manželské páry


Víkend pro ženy


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil