Aktuality |
A A A
|
Varhanní koncert v kostele svatého Ignáce v PrazePondělí, 9.9.2019 Praha. V pondělí 9. září od 19 hodin jsme zváni do kostela svatého Ignáce v Praze na koncert s názvem „Varhanní hudba jezuitů a pro jezuity“. Interpretem bude dirigent, varhaník a muzikolog Alois Koch.
Připravené skladby vznikaly v sedmnáctém až dvacátém století. Autory tří z nich jsou švýcarští a italský jezuita. Zbývající byly napsány pro Tovaryšstvo, v názvu jedné z nich zaznívá jméno svatého Aloise Gonzagy.
Alois Koch se narodil ve švýcarském Lucernu roku 1945. Působil jako regenschori v lucernském jezuitském kostele, rektor Hochschule für Musik . Věnoval se převážně duchovní hudbě, vedl řadu významných souborů. Rodné město ho ocenilo Uměleckou cenou města Lucernu. Kromě dalších ocenění obdržel roku 2009 papežský řád svatého Řehoře.
Plakát naleznete ZDE.
Foto: Archiv.
(aro)
odeslat článek vytisknout článek
|
Ignaciánský rok 20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby
Úmysl papeže
Za starší lidi
Modleme se za starší lidi, kteří představují kořeny a paměť lidu, aby jejich zkušenosti a moudrost pomáhaly nejmladším dívat se do budoucnosti s nadějí a odpovědností.
Národní úmysl
Za české předsednictví Evropské unie
Modleme se, aby české předsednictví Evropské unie přispělo k jednotě mezi zeměmi našeho kontinentu a k obnově křesťanských hodnot.
více »
Nejbližší akce
více »
Nejbližší duchovní akce
více »
Kalendárium
|