Články / Aktuality Dnes je 20. 10. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Členy kongregace přijal papež na soukromé audienci

Čtvrtek, 21.2.2008
Vatikán. Ve čtvrtek 21. února před polednem se nekonalo žádné jednání generální kongregace. Její členové se shromáždili v Klementinském sále Vatikánského paláce. Krátce po půl dvanácté přijal papež více než dvě stovky delegátů kongregace na soukromé audienci, která trvala půl hodiny. Po úvodních pozdravech vyjádřil generální představený řádu Adolfo Nicolás vděčnost za vřelé přijetí a informoval papeže o dosavadním průběhu jednání kongregace, především ve vztahu k listu, který Benedikta XVI. adresoval Petru-Hansi Kolvenbachovi na začátku zasedání nejvyššího řádového grémia.

Svatý otec ve své promluvě nejprve ocenil zásluhy bývalého jezuitského generála P. Kolvenbacha, který bezmála čtvrt století působil v čele největšího katolického řádu. Poté hlava katolické církve zmínila několik příkladů z historie Tovaryšstva, které by mohly inspirovat jezuity k obnově svého závazku ke službě církvi a lidem. Ve své řeči pak Benedikt XVI. připomněl, že je stále nutné hlásat víru ve světě, který se neustále mění a potřebuje slova naděje a spásy. Svatý otec také obrátil pozornost na odvahu prvních jezuitů a povzbudil Tovaryšstvo k tomu, aby se ještě více angažovalo ve svém poslání teologického bádání a mezináboženského a mezikulturního dialogu.

Papež také přítomné jezuity pobídl k tomu, aby se nadále zabývali svým posláním mezi chudými a pro chudé, ale zdůraznil i specificky jezuitskou službu dávání duchovních cvičení. Delegáti kongregace pak odměnili papeže za jeho slova dlouhým a živým potleskem.


Více fotografií z audience ZDE. Další informace včetně projevů lze najít na stránkách české sekce Vatikánského rozhlasu.

Zdroj: SJWeb, RaVat

(jar)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.10.2021 Učit se, učit se, učit se!
13.10.2021 Ticho a obrácení
23.9.2021 Rozhovor papeže Františka se slovenskými jezuity
16.9.2021 Setkání papeže Františka se slovenskými jezuity
13.9.2021 Papež František na Slovensku odkazuje na Fjodora Michajloviče DostojevskéhoIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Učedníci – misionáři
Modleme se, aby se všichni pokřtění zapojili do díla evangelizace a svědectvím života, z kterého vane evangelium, se nabídli k misijnímu poslání.
Národní úmysl Děkujeme za Papežská misijní díla a prosíme za všechny křesťany, aby přijali výzvu k misijnímu poslání doma i ve světě, nejen příspěvkem do sbírky na misie.
více »

Nejbližší akce

Bez cenzury o problémech v duchovním životě


Improvizace na jezuitská témata


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Exercicie se sv. Ignácem, vede P. Ladislav Nosek SJ


Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil