Články / Aktuality Dnes je 27. 1. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Večer důvěry u jezuitů v Brně

Úterý, 11.10.2022
Brno. V brněnském jezuitském kostele se bude v pátek 14. října od 17 hodin konat Večer důvěry. Je to ekumenické setkání v duchu Taizé pro všechny, kterým je blízká tato spiritualita. Je to rovněž příležitost pro všechny skupinky z farností a sborů z Brna a jeho širokého okolí, které pořádají modlitby se zpěvy z Taizé, aby se setkaly a vytvořily pro tento večer jedno velké společenství.


Na programu Večera důvěry jsou biblické úvody s diskuzními skupinkami a společná Taizé modlitba. Večer se pořádá za podpory komunity bratří z Taizé a brněnských jezuitů, kteří poskytli svůj chrámový prostor. Večer je obnovou dřívější snahy a záměru konat Večery důvěry v Brně každé dva roky.

Pouť důvěry, kterou v roce 1978 započal bratr Roger, se neomezuje pouze na velká mezinárodní setkání, jako je evropské setkání mladých (letos se uskuteční v německém Rostocku), kterých se účastní tisíce lidí, ale zahrnuje i mnoho menších zastavení, která se konají v různých zemích po celém světě.

S nápadem uspořádat jednoduché odpolední setkání, které na Dny důvěry navazuje, přišli v roce 2010 mladí lidé z Brna. Této myšlenky se chopili mladí lidé i na dalších místech České republiky a v předcovidových letech se ustálil systém, kdy se v lichých letech pořádaly Dny důvěry v některém velkém městě a v sudých letech malá lokální setkání, tzv. Večery důvěry, na různých místech ČR. Tohoto jednoduchého setkání se účastní především místní mladí lidé a setkání se tak může stát také přípravou na evropské setkání v Rostocku.


Zdroj/Foto: Biskupství brněnské. Taizé.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.12.2022 Nová aplikace Jezuitská pouť
20.9.2022 Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů se vydařila
29.6.2022 Svědectví o putování po Ignaciánské poutní trase
28.6.2022 Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů
12.8.2021 Užitek putování po Ignaciánské poutní traseNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za vychovatele
Modleme se za vychovatele, aby byli věrohodnými svědky tím, že učí bratrství, a ne soupeření, a pomáhají zejména těm nejzranitelnějším mladým lidem.

Národní úmysl
Za volbu prezidenta
Modleme se, aby budoucí prezident České republiky přispíval ke svornosti lidí a prosperitě naší země.

více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice svatoantonínské


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

Kalendárium

Úmrtí generála Claudia Aquavivy

Úmrtí Antonína Eisnera SJ


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil