Články / Aktuality Dnes je 28. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Večer důvěry u jezuitů v Brně

Úterý, 11.10.2022
Brno. V brněnském jezuitském kostele se bude v pátek 14. října od 17 hodin konat Večer důvěry. Je to ekumenické setkání v duchu Taizé pro všechny, kterým je blízká tato spiritualita. Je to rovněž příležitost pro všechny skupinky z farností a sborů z Brna a jeho širokého okolí, které pořádají modlitby se zpěvy z Taizé, aby se setkaly a vytvořily pro tento večer jedno velké společenství.


Na programu Večera důvěry jsou biblické úvody s diskuzními skupinkami a společná Taizé modlitba. Večer se pořádá za podpory komunity bratří z Taizé a brněnských jezuitů, kteří poskytli svůj chrámový prostor. Večer je obnovou dřívější snahy a záměru konat Večery důvěry v Brně každé dva roky.

Pouť důvěry, kterou v roce 1978 započal bratr Roger, se neomezuje pouze na velká mezinárodní setkání, jako je evropské setkání mladých (letos se uskuteční v německém Rostocku), kterých se účastní tisíce lidí, ale zahrnuje i mnoho menších zastavení, která se konají v různých zemích po celém světě.

S nápadem uspořádat jednoduché odpolední setkání, které na Dny důvěry navazuje, přišli v roce 2010 mladí lidé z Brna. Této myšlenky se chopili mladí lidé i na dalších místech České republiky a v předcovidových letech se ustálil systém, kdy se v lichých letech pořádaly Dny důvěry v některém velkém městě a v sudých letech malá lokální setkání, tzv. Večery důvěry, na různých místech ČR. Tohoto jednoduchého setkání se účastní především místní mladí lidé a setkání se tak může stát také přípravou na evropské setkání v Rostocku.


Zdroj/Foto: Biskupství brněnské. Taizé.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
10.10.2023 Sto padesáté výročí jezuitské farnosti v Dánsku
23.2.2023 Na cestě s Ignácem po Svaté zemi
14.12.2022 Nová aplikace Jezuitská pouť
20.9.2022 Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů se vydařila
29.6.2022 Svědectví o putování po Ignaciánské poutní traseNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil