Články / Aktuality Dnes je 9. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Večer důvěry u jezuitů v Brně

Úterý, 11.10.2022
Brno. V brněnském jezuitském kostele se bude v pátek 14. října od 17 hodin konat Večer důvěry. Je to ekumenické setkání v duchu Taizé pro všechny, kterým je blízká tato spiritualita. Je to rovněž příležitost pro všechny skupinky z farností a sborů z Brna a jeho širokého okolí, které pořádají modlitby se zpěvy z Taizé, aby se setkaly a vytvořily pro tento večer jedno velké společenství.


Na programu Večera důvěry jsou biblické úvody s diskuzními skupinkami a společná Taizé modlitba. Večer se pořádá za podpory komunity bratří z Taizé a brněnských jezuitů, kteří poskytli svůj chrámový prostor. Večer je obnovou dřívější snahy a záměru konat Večery důvěry v Brně každé dva roky.

Pouť důvěry, kterou v roce 1978 započal bratr Roger, se neomezuje pouze na velká mezinárodní setkání, jako je evropské setkání mladých (letos se uskuteční v německém Rostocku), kterých se účastní tisíce lidí, ale zahrnuje i mnoho menších zastavení, která se konají v různých zemích po celém světě.

S nápadem uspořádat jednoduché odpolední setkání, které na Dny důvěry navazuje, přišli v roce 2010 mladí lidé z Brna. Této myšlenky se chopili mladí lidé i na dalších místech České republiky a v předcovidových letech se ustálil systém, kdy se v lichých letech pořádaly Dny důvěry v některém velkém městě a v sudých letech malá lokální setkání, tzv. Večery důvěry, na různých místech ČR. Tohoto jednoduchého setkání se účastní především místní mladí lidé a setkání se tak může stát také přípravou na evropské setkání v Rostocku.


Zdroj/Foto: Biskupství brněnské. Taizé.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
10.10.2023 Sto padesáté výročí jezuitské farnosti v Dánsku
23.2.2023 Na cestě s Ignácem po Svaté zemi
14.12.2022 Nová aplikace Jezuitská pouť
20.9.2022 Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů se vydařila
29.6.2022 Svědectví o putování po Ignaciánské poutní traseNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro všechny


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice Svatoantonínské


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil