Články / Aktuality Dnes je 1. 4. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ignaciánská síť mladých dospělých zahajuje svoji činnost

Pondělí, 9.1.2023
Dne 21. prosince uspořádala Ignaciánská síť mladých dospělých (Ignatian Young Adult Network) své zahajovací setkání prostřednictvím Zoomu. Sešlo se více než sto čtyřicet delegátů služby mladých dospělých, podporovatelů povolání a partnerů v poslání z Tovaryšstva Ježíšova.


Tovaryšstvo Ježíšovo má touhu podat mladým ruku a doprovázet je, připojit se k jejich dobrodružství objevování Boha v dnešní době. Jeho snem je, aby mladí lidé cítili osobní péči o každého v současném světě, který je tak často neosobní. Na podporu tohoto poslání zakládá generální představený P. Arturo Sosa SJ globální Ignaciánskou síť mladých dospělých.

Během svého poselství otec Arturo Sosa SJ všechny přivítal a vyjádřil naději, že „společně skupina dokáže přijít na to, jak může být služba mladým dospělým oživena a přeměněna. Cílem je lépe si uvědomit, jaký má Bůh sen pro svět prostřednictvím životů mladých dospělých, kteří vytvářejí budoucnost plnou naděje“. Otec generál vyzval účastníky, aby se zapojili, protože jsou privilegovanými svědky nové radosti, energie a naděje mládeže.

„Tovaryšstvo chce doprovázet mladé lidi,“ říká P. Sosa. „Ale tohle je doprovázení, které jde oběma směry. V našem poslání potřebujeme také mladé lidi. Potřebujeme jejich nápady; potřebujeme jejich energii; potřebujeme jejich smysl pro poslání; potřebujeme jejich výzvu.“

První fáze sítě je zaměřena na propojení těch, kteří již mladé dospělé doprovázejí. Proto byla zahájena řada iniciativ, jako je vytvoření globální mapy společníků, míst a zdrojů. Počínaje lednem se komunita zapojí do setkání a aktivit, které slouží ke sdílení znalostí, aby se rozvinul větší smysl pro jednotné apoštolské tělo.

Otec John Dardis SJ a laický spolupracovník Germán Muñoz podporují vytvoření globální komunity Ignatian Young Adult Network. Germán Muñoz zdůraznil důležitost přijímání nových iniciativ, výzev a diskuzí, když se pracuje na budování této globální komunity. Řekl: „Doufám, že můžeme potkat nové přátele a sdílet krásné chvíle na cestě, když společně pracujeme na podpoře mladých dospělých v jejich víře a hledání jejich povolání.“

Otec Dardis také zdůraznil důležitost budování silné globální komunity a uvedl, že díky společným kontaktům a sdíleným zkušenostem jsou schopni lépe si porozumět a vzájemně se podporovat. Vyzval všechny účastníky, aby se plně zapojili do diskuzí a předložili své jedinečné pohledy a zkušenosti.

Ignatian Young Adult Network se těší na světový Magis 2023, který se bude konat příští léto v Portugalsku. Při této příležitosti bude dána zpráva o existenci sítě samotným mladým dospělým, kteří budou s radostí přijati do skupiny aktivního společenství těch, kteří sledují společné poslání spravedlnosti a usmíření pro tento svět.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.8.2022 Evropský Magis 2022 skončil
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022
23.5.2022 Mezi patrony Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu jsou i dva jezuité
5.4.2022 Nalaďte se na experimenty Evropského Magisu 2022
24.3.2022 Pomoc mladým profesionálůmNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za kulturu nenásilí
Modleme se za větší rozšíření kultury nenásilí tím, že se státy i občané budou stále méně uchylovat ke zbraním.

Národní úmysl
Za duchovní povolání
Modleme se za ty, které Pán volá ke kněžství a zasvěcenému životu, aby měli odvahu vydat se za ním cestou následování.

více »

Nejbližší akce

Postní duchovní obnova


Velikonoční koncert


Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení


Radost evangelia Duchovní obnova pro lékaře a zdravotníky


Duchovní obnova pro seniory


Duchovní cvičení Anamnéza


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry

Výročí narození sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil