Články / Aktuality Dnes je 23. 9. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ignaciánská síť mladých dospělých zahajuje svoji činnost

Pondělí, 9.1.2023
Dne 21. prosince uspořádala Ignaciánská síť mladých dospělých (Ignatian Young Adult Network) své zahajovací setkání prostřednictvím Zoomu. Sešlo se více než sto čtyřicet delegátů služby mladých dospělých, podporovatelů povolání a partnerů v poslání z Tovaryšstva Ježíšova.


Tovaryšstvo Ježíšovo má touhu podat mladým ruku a doprovázet je, připojit se k jejich dobrodružství objevování Boha v dnešní době. Jeho snem je, aby mladí lidé cítili osobní péči o každého v současném světě, který je tak často neosobní. Na podporu tohoto poslání zakládá generální představený P. Arturo Sosa SJ globální Ignaciánskou síť mladých dospělých.

Během svého poselství otec Arturo Sosa SJ všechny přivítal a vyjádřil naději, že „společně skupina dokáže přijít na to, jak může být služba mladým dospělým oživena a přeměněna. Cílem je lépe si uvědomit, jaký má Bůh sen pro svět prostřednictvím životů mladých dospělých, kteří vytvářejí budoucnost plnou naděje“. Otec generál vyzval účastníky, aby se zapojili, protože jsou privilegovanými svědky nové radosti, energie a naděje mládeže.

„Tovaryšstvo chce doprovázet mladé lidi,“ říká P. Sosa. „Ale tohle je doprovázení, které jde oběma směry. V našem poslání potřebujeme také mladé lidi. Potřebujeme jejich nápady; potřebujeme jejich energii; potřebujeme jejich smysl pro poslání; potřebujeme jejich výzvu.“

První fáze sítě je zaměřena na propojení těch, kteří již mladé dospělé doprovázejí. Proto byla zahájena řada iniciativ, jako je vytvoření globální mapy společníků, míst a zdrojů. Počínaje lednem se komunita zapojí do setkání a aktivit, které slouží ke sdílení znalostí, aby se rozvinul větší smysl pro jednotné apoštolské tělo.

Otec John Dardis SJ a laický spolupracovník Germán Muñoz podporují vytvoření globální komunity Ignatian Young Adult Network. Germán Muñoz zdůraznil důležitost přijímání nových iniciativ, výzev a diskuzí, když se pracuje na budování této globální komunity. Řekl: „Doufám, že můžeme potkat nové přátele a sdílet krásné chvíle na cestě, když společně pracujeme na podpoře mladých dospělých v jejich víře a hledání jejich povolání.“

Otec Dardis také zdůraznil důležitost budování silné globální komunity a uvedl, že díky společným kontaktům a sdíleným zkušenostem jsou schopni lépe si porozumět a vzájemně se podporovat. Vyzval všechny účastníky, aby se plně zapojili do diskuzí a předložili své jedinečné pohledy a zkušenosti.

Ignatian Young Adult Network se těší na světový Magis 2023, který se bude konat příští léto v Portugalsku. Při této příležitosti bude dána zpráva o existenci sítě samotným mladým dospělým, kteří budou s radostí přijati do skupiny aktivního společenství těch, kteří sledují společné poslání spravedlnosti a usmíření pro tento svět.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.9.2023 Osobní zkušenosti z Magisu a Světových dnů mládeže v Portugalsku
8.8.2023 Po Lisabonu
31.7.2023 Světový Magis 2023 zve k vytváření budoucnosti plné naděje
9.8.2022 Evropský Magis 2022 skončil
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022Náš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za ty, kdo žijí na okraji společnosti
Modleme se, aby lidé, kteří žijí na okraji společnosti v nelidských životních podmínkách, nebyli institucemi zapomenuti a nikdy nebyli považováni za vyřazené.

Národní úmysl
Za pracovníky ve školství
Modleme se za učitele, vychovatele, asistenty a další pracovníky ve školství, aby nový školní rok prožili vedeni moudrostí Ducha Svatého.

více »

Nejbližší akce

Oslavy čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


Víkendovka pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo


Slavnostní bohoslužba na oslavu čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil