Články / Aktuality Dnes je 5. 10. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Mladí lidé prožívají duchovní cvičení v Bologni

Čtvrtek, 27.4.2023
Bologna. V měsíci březnu prožila skupina malých lidí ve věku od dvaceti dvou do dvaceti pěti let duchovní obnovu v Bologni. Prostřednictvím svých přátel získali vztah k Centru Poggeschi v historickém centru Boloně. „Někteří hledají od života něco víc, jiní přicházejí z pouhé zvědavosti. Všichni jsou srdečně přijati v duchu Ježíšova „Pojďte, a uvidíte“. Učí se pojmenovat své emoce, modlit se, nacházet odpovědi na otázky víry a umění volit,“ vysvětlil ředitel P. Loris Piorar SJ.


„Těm, kteří chtějí pokračovat, nabízíme zkušenost duchovních cvičení v každodenním životě. Provádějí se po dobu jednoho roku od září do června, kdy jim nabízíme časy denní modlitby, duchovního doprovázejícího, rekolekce a úryvky textů k objevení silného spojení mezi vírou a každodenním životem.“

Je to silná zkušenost, která přináší hlubokou změnu. „Šla jsem do hloubky,“ říká Michele, „pochopila jsem, co je podstatné.“ „Objevila jsem sebekontrolu. Pomohlo mi to ve zmatku, který jsem prožívala,“ dodává Maria. „Tento rok byl pro mě zlomový,“ přiznává Paola.

„Cvičení jsou silnou formací srdce. Prožívají se v tichu a ve společenství; exercitanti jsou vždy doprovázeni duchovním doprovázejícím, který jim pomáhá aplikovat Slovo do života. Ze zkušeností víry se rodí touha sloužit: v nemocnici, ve středisku pro uprchlíky Centro Astalli, ve věznici pro mladistvé či jako animátoři skupin mladých lidí, snoubenců nebo mladých párů.“

Při nedělních a středečních večerních bohoslužbách se všichni mladí lidé scházejí. Více než tři sta mladých již vyzkoušelo tuto možnost: cvičení, které pokračuje.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.9.2023 Bohoslužba k výročí jezuitského duchovního centra St Beuno´s
23.8.2023 Exercicie na téma usmíření pro region Rwanda-Burundi
12.7.2023 Kurz duchovního doprovázení 2023–2024
5.4.2023 Nepozornost při modlitbě a umění být v přítomnosti
20.3.2023 Role jezuitských univerzit v poslání smíření a spravedlnostiNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za církev na synodě
Modleme se, aby církev na všech úrovních přetvořila svůj životní styl nasloucháním a rozhovorem a nechala se vést Duchem Svatým na periferie světa.

Národní úmysl
Za řeholníky a řeholnice
Modleme se za ty, kdo se zcela zasvětili Bohu, aby žili ve svých komunitách v pokoji a vzájemné lásce.

více »

Nejbližší akce

Varhanní recitál


více »

Nejbližší duchovní akce

Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


Duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka bl. Didaka de San Vitores

Památka bl. Jana Beyzyma


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil