Články / V médiích Dnes je 2. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
V médiích

         A     A     A

Létající Otakáro vysílá na obrazovky další dokumenty

Čtvrtek, 3.12.2009
Snímky o svatém Vojtěchovi a o tichu se představily novinářům

Redakce Jesuit.cz

Ve středu 2. prosince se v pražském kině MAT na Karlově náměstí novinářům představily dva nové snímky režiséra Otakára M. Schmidta: „Svatý Vojtěch, první český Evropan“ a „Krajinou ticha“.


Česká televize na Štědrý den pro své diváky přichystala jeden z nich. Přiblíží tak putování štábu v čele s režisérem Otakárem Schmidtem po stopách biskupa Vojtěcha v Česku i v zahraničí. Poeticky laděný snímek Svatý Vojtěch - první český Evropan je kombinací dokumentu a inscenovaných vstupů. Průvodcem je opět mladý jezuita Miroslav Herold, který vystoupil i v předchozím Schmidtově snímku o Janu Nepomuckém. Dále ve filmu vystoupí kardinál Tomáš Špidlík, historik Jiří Sláma nebo teolog a sociolog Tomáš Halík.

Téměř hodinový dokument o svatém Vojtěchovi diváci uvidí v premiéře 24. prosince v 19 hodin na druhém programu. Moravská novinářská předpremiéra bude v brněnském kině Scala 10. prosince ve 20.00. Nebude chybět malé občerstvení a „k dispozici budou i čerstvě vylisovaná DVD předchozích filmů, vydaná ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím,“ dodává pracovitý režisér. Jde o dokument „Nejsme andělé, jen děláme jejich práci“ o jezuitském řádu a „Jan Nepomucký – nejznámější Čech“. Další snímek věnovaný salesiánům „Dej mi duši a ostatní si ponech“ by měl vyjít na jaře, doufá Schmidt.

"Svatý Vojtěch, a v současné době i papež Benedikt XVI., nám připomínají, že naším osudem a domovem je Evropa, rodina sjednocených křesťanských národů. Je na nás, abychom byli jejím srdcem zvonu ohlašujícím pravidelnými údery přelom věků a nové tisíciletí," přibližuje svůj snímek režisér.

Půlhodinový film Krajinou ticha je, jak sám název napovídá, putováním krajinou ticha (těla, duše a ducha), a to v českém kulturním, společenském a filozofickém kontextu, vysvětluje Schmidt. „Snímkem diváka provedou ti, kterými jsou lidé zakotvení v místním tradičním duchovním kontextu, v různých formách života a s různou oborovou specializací,“ dodává. Televizní premiéra bude 22. prosince od 21:45 na ČT2.


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.5.2019 Víra byla jediná hodnota v té době… nezaplatitelná, nenahraditelná
8.2.2018 Do kin přichází nový český film Alenka v zemi zázraků
31.12.2017 Film o sv. Ignáci z Loyoly přichází na české obrazovky
22.12.2017 Nepomucký o Vánocích v programu ČT
8.10.2017 Hledání srdce na cestách víryNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Petra Hrušky SJ


Studentský Velehrad


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


Církev jako tajemství a jako společenství


Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry

Výročí narození sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil