Články / Aktuality Dnes je 2. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Valná hromada VKH nastartovala nový směr

Pondělí, 7.12.2009
Olomouc. V prostorách olomouckého Centra Aletti se v sobotu 5. prosince konala historicky první valná hromada Vysokoškolského katolického hnutí Česká republika (VKH ČR). Zúčastnili se jí zástupci VKH z Ostravy, Olomouce, Brna a Prahy, nechyběli ani představitelé sdružení RR 49 ze Zlína a Salaše z Hradce Králové.


Účastníci nejprve vzájemně představili svou činnost a strukturu jednotlivých organizací. Dalším bodem programu byla otázka, zda by se měly mezi stávající členy VKH ČR integrovat i RR 49 a Salaš. Zástupci obou subjektů nejprve uvedli důvody, kvůli kterým se rozhodli do VKH ČR vstoupit, a pak už jen napjatě očekávali výsledky hlasování. Jak se dalo předpokládat, VKH ČR se k radosti všech přítomných nakonec opravdu rozrostlo o další dva členy.

Následovala volba Rady VKH ČR. Valná hromada zvolila čtyři radní do jednotlivých resortů: finance, propagace, vnější vztahy, charita a dobrovolnictví. Společně s prezidentkou tak Radu tvoří 5 členů, a ačkoliv ještě zbývá obsadit resort akce a duchovní resort, je Rada plně akceschopná. Její členové, naplnění novým elánem, se hned nerušeně mohou pustit do práce.

Studenti, kteří mají nějaký nový podnět, nápad, připomínku, nebo naopak chuť se zapojit do nějakého už existujícího projektu VKH ČR, se nyní, po zvolení nových radních, mají na koho obracet. Novou podobu dostaly i webové stránky VKH ČR, na kterých lze mimo jiné najít výsledky valné hromady, kalendář akcí nebo kontakty na jednotlivé radní a na členská sdružení.

Svatý Mikuláš letos VKH nenadělil jen zvolení nové rady a rozšíření celorepublikového sdružení o další členy, ale určitě bděl i nad vznikem pracovní skupiny lidí, která se chce aktivně angažovat v pastoraci vysokoškoláků a je ochotna obětovat svůj volný čas. "Je to ve VKH ČR vykročení novým směrem, směrem ke zlepšení a zvýšení efektivity," doufá jeden z účastníků valné hromady na stránkách olomouckého VKH.

Velmi slibně se mimo to dále rozvíjejí přátelské vztahy mezi jednotlivými místními sdruženími. Krásně to ilustruje družba mezi olomouckým a brněnským VKH, jejíž další kapitola se psala 2. prosince. Studentské bohoslužbě předsedal jezuita Josef Stuchlý. Ten spolu s členy VKH Brno přijal pozvání sesterského sdružení v Olomouci, a stal se tak vzácným hostem středeční mše.

Po liturgické oslavě se zástupci obou VKH přesunuli do kanceláře Centra Aletti, kde se společně seznámili. Pak už byl prostor pro neformální přátelskou debatu.

Jelikož tentokrát setkání připadlo na dobu adventní, navštívili pak účastníci olomoucké předvánoční trhy. Mohli obdivovat nejen velké množství stánků, ale i okoštovat legendární punč. Brněnští se s olomouckými kolegy loučili neradi, protože přátelské setkání se tentokrát opravdu vydařilo.


Zdroj: VKH Olomouc

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
24.9.2019 Vysokoškoláci zahajují nový akademický rok
3.6.2019 Akademická farnost v Olomouci pořádá přípravy na manželství
14.5.2019 Absolventský Velehrad se uskuteční již tento víkend
26.9.2018 Studentské farnosti zahajují nový akademický rok
23.4.2018 Na Studentský Velehrad se letos sjelo na sedm set mladých lidíNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Petra Hrušky SJ


Studentský Velehrad


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


Církev jako tajemství a jako společenství


Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry

Výročí narození sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil