Články / Aktuality Dnes je 20. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Jezuitský astrofyzik Pavel Gábor složí poslední sliby

Neděle, 5.12.2010
Řím. Generální představený jezuitského řádu Adolfo Nicolás před několika dny rozhodl o konečném začlenění P. Pavla Gábora do jezuitského řádu a připustil ho ke složení posledních slibů. Takzvanou slavnou profesi může složit jen ten, kdo úspěšně absolvuje období tří zkoušek (probací), které jsou tradičně součástí jezuitské formace.


Spolu s několika dalšími jezuity složí Pavel Gábor své poslední sliby do rukou generálního představeného při mši svaté ve středu 8. prosince večer v mateřském chrámu jezuitského řádu, římském kostele zasvěceném jménu Ježíš, v němž je pohřben sám zakladatel sv. Ignác z Loyoly.

„Pavla a všechny, kteří budou skládat sliby spolu s ním, budeme doprovázet modlitbou a budeme prosit za naše Tovaryšstvo a za dobrá povolání do něj,“ píše český provinciál František Hylmar ve své zprávě členům České provincie jezuitského řádu.

Pavel Gábor pochází ze Slovenska a narodil se v roce 1969 v Košicích. Před vstupem do Tovaryšstva Ježíšova v roce 1995 vystudoval fyziku elementárních částic na MFF UK v Praze. Po dvouletém noviciátě v Kolíně studoval filozofii v Krakově. V akademickém roce 1999/2000 učil na Vyšší odborné škole Caritas v Olomouci.

Základní studium teologie absolvoval v Paříži v letech 2000-2003. Po knežském svěcení, dvou letech pastorační praxe a postgraduálního studia teologie na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci se vrátil do Paříže, kde v r. 2009 získal doktorát z astrofyziky. Po zakončení své řeholní formace v Austrálii a posledních slibech začne působit na Vatikánské observatoři v arizonském Tucsonu.

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.9.2019 Noviciát ve slovenském Ružomberku byl svědkem prvních slibů
8.10.2015 Objevovat opravdový domov
18.9.2015 Kvalitní výchova je obrovský dar do života
16.12.2014 Vnitřní zákon čistoty se týká všech křesťanů
18.3.2011 Poslední sliby složí Josef StuchlýNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil