Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Křesťanská škola Nativity zahájila čtvrtý rok své existence

Úterý, 6.9.2011
Děčín. Křesťanská základní škola Nativity v Děčíně-Křešicích, jejímž prezidentem a stálým podporovatelem je jezuitský provinciál František Hylmar, vstoupila do dalšího, již čtvrtého roku své existence. Pokusili jsme se zjistit, co je nového a co se do budoucna chystá. Škola letos přijala dalších sedmnáct nových žáků – čtrnáct jich bylo přijato do šesté třídy a další tři do některého z vyšších ročníků. To mimo jiné znamená, že škola se svými šedesáti žáky je poprvé ve své historii zaplněná celá.


Nativity se může pochlubit výbornými studijními výsledky, což se prokázalo zvláště minulý rok, kdy žáci procházeli srovnávacími SCIO testy a ukázalo se, že jejich znalosti převyšují republikový průměr. „Výuka v Nativity je ve srovnání se základními školami v celé republice nadstandardní. Několik žáků dokonce získalo od společnosti SCIO ocenění za nejlepší výkony v ústeckém kraji,“ neskrývá svou radost ředitelka školy Jindřiška Vopatová.

Celá výuka je založena na individuálním přístupu k dětem a dala si za cíl nejen žáky vzdělávat a předávat jim potřebné znalosti, ale snaží se je i vychovávat a vštěpovat jim základní křesťanské hodnoty. „Úcta k životu, schopnost odpouštět, chápat se navzájem, ale také znát svoji cenu a hledat pravdu a hloubku života – to jsou pilíře, na kterých stojí naše výchova,“ uvádí paní ředitelka.

„Výchova bývá nejúčinnější právě v době, kdy žáci a učitelé mohou trávit společný čas mimo vyučování. Pořádáme proto mnoho různých akcí, počínaje projektovými dny, přes charitativní akce v pečovatelském domě a nemocnici, návštěvy německých přátel v Drážďanech, různé stmelovací pobyty a přespávání ve škole až po týdenní workshopy na konci školního roku,“ prozrazuje dále Vopatová.

V novém školním roce začne škola stmelovací akcí pro šestou třídu s názvem Výlet do Narnie, na které vypomáhají děti z vyšších ročníků. „Na konci září bude následovat dvoudenní setkání učitelů naší školy a Varnsdorfského biskupského gymnázia, se kterými bychom rádi navázali přátelství. Budou následovat projektové dny podle křesťanských svátků a mnoho dalších akcí.“

Nicméně i tato škola se musí potýkat s různými nepříjemnostmi. Největším problémem je v současné době nevyhovující budova školy, která už nedostačuje kapacitně, schází tělocvična, kabinety, učebny odborných předmětů, prostor na školní klub atd. Nový vyhovující prostor školy má již podobu projektu, nicméně je už teď jasné, že celý projekt nebude hotový dříve než za dva roky a tak nezbývá než trpělivě čekat.

„Myslím, že celá škola se ubírá správným směrem. Za dobré mezilidské vztahy a pozitivní klima patří dík především skvělým pedagogům, kteří pracují pro děti s velikým nasazením a dělají mnohem více, než mají v náplni práce. Většina učitelů je věřících, což zajišťuje určitou duchovní atmosféru, nenápadné podhoubí, které je pro život školy podstatnější, než se na první pohled může zdát,“ uzavírá paní ředitelka Vopatová.


Více informací na oficiálních stránkách školy

(spa)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
31.5.2020 Jezuité hledají ředitele či ředitelku Křesťanské základní školy Nativity v Děčíně
27.3.2018 Výstava žáků školy Nativity podpoří projekt Světlo pro svět
11.4.2017 V děčínském zámku vystoupily pěvecké sbory jezuitských škol
17.1.2016 Spolupracovníci a přátelé školy Nativity spolu povečeřeli
22.12.2013 Ve škole Nativity se konaly netradiční adventní trhyNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil