Články / Aktuality Dnes je 20. 9. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Ve Věčném městě se konalo sympozium o sexuálním zneužívání

Úterý, 7.2.2012
Řím. Na Gregoriánské univerzitě se od 6. do 9. února konalo sympozium s mezinárodní účastí, zaměřené na prevenci sexuálního zneužívání mladistvých v katolické církvi. Bylo určeno především pro biskupy a řádové představené a nesl název „Na cestě k uzdravení a obnově“.


Debat se během čtyř dní zúčastnili zástupci sto deseti biskupských konferencí celého světa, představení třiceti kongregací a desítka kardinálů a prefektů papežských kongregací. Svůj příspěvek předneslo více než čtyřicet přednášejících, teologů, odborníků na kanonické právo, pastoračních pracovníků či psychologů. K delegátům promluvila také jedna z obětí, Irka Mary Collinsová.

Konání mezinárodního sympozia navázalo na vydání oběžníku Kongregace pro nauku víry v květnu minulého roku, který vyzýval všechny biskupské konference, aby do dvanácti měsíců zformulovaly nové směrnice pro případy sexuálního zneužívání nezletilých ze strany diecézního i řeholního kléru. Sympozium zahájil prefekt Kongregace pro nauku víry kardinál Levada.

Charles Scicluna, který je při Kongregaci pro nauku víry pověřený disciplinárními otázkami, vyjádřil v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas přesvědčení, jak důležitá formace těch, kdo působí v přímé pastoraci, duchovních i laických osob: „Prevence musí jít zezdola, nejenom shora. Je třeba formace v rodinách, ve školách a farnostech, která pomůže mladým lidem rozlišit rizikové chování a bránit se před zlovolným vpádem do soukromí,“ dodal.

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.1.2018 Německý jezuita Hans Zollner bude přednášet v České republice
27.1.2016 V Praze bude přednášet jezuitský psycholog Hans Zollner
11.11.2012 Jezuité z celé Evropy rokovali v Praze o nové evangelizaci
12.11.2011 Setkání studentských kaplanů na Maltě
4.11.2009 Evropští provinciálové se setkali na ostrově MaltaNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Mladí lidé v Africe
Aby mladí lidí afrického světadílu měli přístup ke vzdělání a práci ve vlastní zemi.
Národní úmysl: Za odvahu ke každodennímu následování Pána i přes opakující se poklesky a nedokonalosti (srv. Žl 137/136).
více »

Nejbližší akce

Pouť jezuitských přátel a spolupracovníků


Konference Řád a město, řád a jeho mecenáši


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro seniory


Duchovní obnova pro teenagery


Víkend pro seniory


Ignaciánské duchovní cvičení


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil