Články / Aktuality Dnes je 13. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Pátá Svatojánská pouť je už za dveřmi

Pátek, 18.5.2012
Praha. Již po páté chystá občanské sdružení Divadlo VJečné v čele s herečkou Janou Radojčić ve spolupráci se společenstvím při pražském kostele sv. Ignáce Svatojánskou pouť. Letos tento multikulturní festival připadá na sobotu 19. května a je opět připraven bohatý program, koncerty, divadelní představení, poutní atrakce či workshopy pro děti.


Cílem Svatojánské poutě je oživení tradice poutí, zpřístupnění církevních prostor široké veřejnosti, sbližování minoritních skupin s majoritní společností a to vše přes kvalitní kulturu nabídnutou zdarma v centru našeho hlavního města. Společenství věřících se při ní prezentuje navenek a předkládá pozvání ke svému dlouhodobému programu. Pouť bude probíhat v kostelích sv. Ignáce a sv. Jana Nepomuckého, na Karlově náměstí, na dvoře jezuitské rezidence, v Družinské kapli, věži kostela či Hudebním sále.

Akci v 10 hodin zahájí v kostele sv. Ignáce krátká meditace a pobožnost ke svatému Janu Nepomuckému. Po ní od 10.30 vyjde z kostela průvod vedený principálem, mažoretkami, muzikanty, lidmi různých profesí, vyznání a národností a za zpěvu a hudby dojde na Karlovo náměstí k hlavnímu pódiu. Tam po slavnostním zahájení a poděkování hlavním sponzorům poutě začne program složený z koncertů a vystoupení souborů a kapel různých žánrů. Letos proběhne i soutěž „Královny poutě“, kterou nachystala VOŠ Herecká z Michle. Její studenti mají na starost moderování na hlavním pódiu.

Na zatravněné horní ploše Karlova náměstí proběhnou paralelně soutěže, tvořivé dílny, interaktivní divadla pro rodiče s dětmi. Část náměstí bude jako již tradičně obsazena pouťovými atrakcemi, nebudou chybět ani stánky, které mimo jiné nabídnou etnické výrobky a ukázky mezinárodní kuchyně.

V kostele sv. Ignáce opět vystoupí skvělé hudební těleso „Šarbilach“ vedené Jaromírem Vogelem, soubor fléten a sbory. V Družinské kapli a jezuitské zahradě bude mít vystoupení např. Státní Opera Praha, připravena je i premiéra nové pro tuto příležitost sepsané komedie dell' arte, recitál švédské lidové poezie a národních písní, Lukáš Hejlík se opět představí se svým www.listování a v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce bude slavnostní bohoslužba se sólovým zpěvem a varhanní koncerty.

Program bude slavnostně ukončen na Karlově náměstí ve 20 hod. a poté proběhne pro nespavce a vytrvalce noční přednáška prof. RNDr. Luďka Kučery, DrSc. ve věži kostela sv. Ignáce „Rozpínání vesmíru, sv. Augustin a chlapec“.


Stáhněte si PLAKÁT a nebo PROGRAM ve formátu PDF.

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.5.2014 Již sedmý ročník Svatojánské poutě se blíží
15.5.2013 Karlovo náměstí již pošesté ožije Svatojánskou poutí
28.6.2011 Společenství u pražského jezuitského kostela zakončilo školní rok
11.5.2011 Svatojánská pouť na Karlově náměstí se blíží
14.4.2011 Svatojánské slavnosti počtvrtéNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil