Články / Aktuality Dnes je 11. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Centro Astalli připomnělo Světový den uprchlíků

Pátek, 21.6.2019
Itálie. Centro Astalli jako italská pobočka Jezuitské služby uprchlíkům připomnělo včerejší Světový den uprchlíků již 17. května. Na Gregoriánské univerzitě uspořádalo sympozium s názvem „Uprchlíci: na okraji lidstva“.


Filozof Massimo Cacciari a představený komunity v Bose Luciano Manicardi se při příležitosti oslav Světového dne uprchlíků sešli k dialogu o migraci. Klášterní společenství v Bose v Turíně spojilo řeholní osoby různých křesťanských tradic, muže i ženy, v duchu intenzivního ekumenického dialogu.

Třicet let po pádu Berlínské zdi se Evropa znovu vrací do vztahů „hranic a konfliktů“. Dne 9. listopadu 1989 při otevření hranic východního Německa padl symbol „studené války“ a zdálo se, že stín jaderné hrozby bledne a že je zde perspektiva společného evropského domu, sjednoceného v rozmanitosti.

Dnes je však tato Evropa opět protnuta zdmi, které mají celkem téměř tisíc kilometrů, což je šestinásobek délky Berlínské zdi. Náklady na odstranění těchto překážek, které v Evropské unii rostou délkou i počtem, jsou stále vysoké. Tak zněla některá témata, která byla projednána na schůzce organizované Centrem Astalli.

Prezident Centra Astalli P. Camillo Ripamonti SJ zdůraznil, jak je v této době důležité zviditelňovat Světový den uprchlíků: „Zdá se, že zeď lhostejnosti vůči migrantům nikdy nebyla tak vysoká: jsou omezováni, odmítáni, žijí v nebezpečných oblastech, lidstvo zřejmě chce ignorovat jejich hlasy. Skutečné i symbolické zdi postavené na obranu identity ohrožují kořeny naší společné lidskosti. To je důvodem, proč je nezbytné zabývat se otázkou migrace a s ohledem na život uprchlíků dohromady plánovat společnou budoucnost v rozmanitosti.“


Zdroj: Světové Tovaryšstvo.
Foto: Archiv.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
30.6.2020 Jezuitské školy v Andalusii reagují na nouzovou situaci
29.6.2020 Webinář o migraci
24.6.2020 Světový den uprchlíků
19.6.2020 Distribuce potravin potřebným rodinám
15.6.2020 Obnova života a poslání v epoše po Covid-19 (3)Náš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánská duchovní cvičení


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil