Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Proběhla slavnost ke cti zakladatele řádu

Pondělí, 1.8.2011
Praha. Jezuité na celém světě oslavili poslední červencový den slavnost zakladatele svého řádu Ignáce z Loyoly. V pražském kostele, který je této významné osobnosti církevních dějin zasvěcen, se konala poutní slavnost.


Slavnostní poutní bohoslužba v chrámu sv. Ignáce z Loyoly na Karlově náměstí v Praze připadla letos na neděli. I to se zřejmě podepsalo na hojné účasti z řad jezuitů, jejich přátel, spolupracovníků a příznivců. Při večerní mši svaté od 17.30 vystoupil smíšený Svatoignácký sbor, sólisté a orchestr. Umělci profesionální i amatérští jako tradičně provedli dílo Missa in C (Korunovační) od Wolfganga Amadea Mozarta a svým výkonem si brzy získali srdce publika.

Bohoslužbě předsedal český provinciál František Hylmar. „Boží svatí září rozmanitými barvami, každý je jiný, osobitý a přesto mají něco společného – odlesk Boha na své tváři, společnou cestu a společný cíl,“ zdůraznil ve své promluvě Hylmar. A dodal, že právě Ignác z Loyoly byl tím, kdo dovedl Boha nejen hledat, ale i nacházet.

Hledat Boha se máme učit od světců i my a právě „v Ignácově tváři dnes můžeme zahlédnout světlo a povzbuzení. Vždyť nehledáme jen pro sebe, ale i pro druhé, a hledáme Boha, který se opravdu dává nalézt,“ uvedl v závěru svého kázání český provinciál.

Po skončení mše v kostele sv. Ignáce bylo pro všechny přítomné připraveno i obvyklé přátelské pohoštění na dvoře jezuitské rezidence. To je vždy dobrou příležitostí k bilancování vzájemné spolupráce na společných projektech, ale i k neformálním debatám.


Foto: Ivan Dobrovolský

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.8.2023 Ze slavnosti svatého Ignáce v pražském jezuitském kostele
7.6.2023 Program Noci kostelů na dvoře jezuitské rezidence
16.4.2023 Jak se modlit s Písmem svatým
2.3.2023 Pomoc Ukrajině v aktuální situaci
27.12.2022 Poutní slavnost v pražském kostele svatého ŠtěpánaNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil